Tuvojas pirmizrāde jaunajam mūziklam visai ģimenei “Zvaigznes bērns”

Jaunā gada kultūras aktivitātes ievadīs spilgts notikums Latvijas mūziklu dzīvē. Īsi pēc Zvaigznes dienas – 19.janvārī VEF kultūras pilī notiks pirmizrāde Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunajam ģimenes mūziklam “Zvaigznes bērns”. Izcili skatuves mākslinieki kopā ar Jāņa Lūsēna instrumentālo grupu un jaudīgiem jaunajiem talantiem uz vienas skatuves izdzīvos darbu, kas veidots pēc Oskara Vailda pasakas motīviem.

Kā uzsver dzejnieks Kārlis Vērdiņš: “Muzikālā stāsta centrā izvirzījusies vajadzība mīlēt un uzticēties, spēja palīdzēt un pat uzupurēties, lai atbrīvotos no egoisma un paštaisnuma, kas saindē attiecības ar citiem. Saskaņā ar komponista Jāņa Lūsēna ieceri, mūzikla varoņiem nozīmīga ir garīgā pieredze, kas tiek gūta, vēršot skatu pret debesīm – gan tām, kurās mirdz daudz zvaigžņu, gan arī tām, kurās meklējam žēlastību, glābiņu un reizēm arī savas eksistences attaisnojumu.”

Mūzikla galveno – Zvaigznes bērna lomu atveidos Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Patriks Tabaks un Markuss Rūtentāls. Lomās iejutīsies arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Jaunā mūzikla spēcīgās radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība “Grāfienes”. Izrādi ar VKKF un LMT atbalstu veido Producentu grupa 7.

Jaunā mūzikla “Zvaigznes bērns” pirmizrāde notiks 19. janvārī Rīgā, VEF Kultūras pilī, pēc tam izrādes notiks arī citviet Latvijā – Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars (21.01.), Jelgavas kultūras namā (22.01.), Vidzemes koncertzālē Cēsis (23.01.), Latgales vēstniecībā Gors (05.02.), Valmieras Kultūras centrā (06.02.), Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” (12.02.) un Ogres kultūras centrā (13.02.). Pateicoties skatītāju interesei, organizatori izsludinājuši jau vakara papildizrādi Cēsīs (23.01.) un Rīgā (09.02.). Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu Paradīzē”.

Kā brīnuma solījums Jaunajā gadā klausītājiem tiek nodota vēl viena jaunā mūzikla dziesma “Purpursega”. Studijas ieraksts, aranžija un mikss – Jānis Lūsēns (jun.).

Informāciju sagatavoja:
Maija Tālberga, Producentu grupa 7.