Turpmāk pārstrādei iespējams bez maksas nodot vēl vairākus atkritumu veidus

iepakojums

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO) savā darbības reģionā ir radis iespēju iedzīvotājiem šķirot un bez maksas nodot vēl vairāk veidu pārstrādei derīgu atkritumu, kuri ievietojami iepakojuma šķirošanas konteineros vai nogādājami uz ZAAO darbības reģionā esošajiem 21 EKO laukumiem un reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”.

Turpmāk, papildus jau iepriekš noteiktajiem materiālu veidiem, iedzīvotāji aicināti šķirot un dalīti vāktu atkritumu konteineros ievietot arī polimēra puķu podus, grozus, kastes, kastītes (PP, HDPE), kā arī granulētu putuplasta (EPS). Ikvienam bez maksas tagad ir iespēja nodot arī organisko stiklu – polimetilmetakrilātu (PMMA), polikarbonātu (PC),  polimēra caurules un dārza mēbeles (HDPE, PP), koka un finiera iepakojuma kastes, paletes. Materiālus, kuri to lielā izmēra dēļ nav ievietojami konteineros, klienti aicināti paši vest uz EKO laukumiem un RAAC Daibe.

Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Esam gandarīti, ka ir izdevies atrast sadarbības partnerus, kuri pārstrādās papildus šķirojamo materiālu, lai lietots iepakojums pārtaptu izejvielās jaunu lietu ražošanai. ZAAO ir ieinteresēts atkritumu pārstrādes veicināšanā, tāpēc turpinās meklēt iespējas, kā mazināt atkritumu krātuvēs apglabājamo atkritumu daudzumu.”

Atgādinām, ka šķirošanas konteineros, kuri izvietoti publiski pieejamās vietās, pie daudzdzīvokļu ēkām, pie privātmājām un uzņēmumos, kā līdz šim iespējams šķirot arī: makulatūru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēvi (LDPE), pārtikas, kosmētikas un sadzīves ķīmijas iepakojumu – plastmasas kastes, kannas, pudeles, spaiņus (HDPE), kā arī metāla priekšmetus un iepakojumu. Atsevišķā konteinerā jāievieto stikla pudeles un burkas.

EKO laukumā bez maksas var nodot minētos jaunos šķirojamos materiālus, kā arī makulatūru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēvi (LDPE), pārtikas, kosmētikas un sadzīves ķīmijas iepakojumu – plastmasas kastes, kannas, pudeles, spaiņus (HDPE), kā arī metāla priekšmetus un iepakojumu. Tāpat EKO laukumā bez maksas pieņem logu stiklu, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, lietošanai vēl atkārtoti lietojamus tekstila izstrādājumus, apģērbu un apavus, kā arī pēc noteiktiem kritērijiem, vairākus veidus sadzīvē radušos bīstamos atkritumus un videi kaitīgās preces – luminiscentās spuldzes, baterijas, akumulatorus, riepas, eļļas filtrus, izlietotas tehniskās eļļas, krāsu bundžas. Pēc cenrāža EKO laukumā var nodot nestandarta atkritumus – lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos atkritumus – zāli, lapas, sīkzarus. Minēto atkritumu nodošanai mājsaimniecības adresē, EKO laukumā var saņemt big-bag jeb 1.1 m3 maisus. EKO laukumos, kuru adreses un darba laiki pieejami ZAAO mājas lapā https://www.zaao.lv/lv/privatpersonam/eko_karte, konsultācijas par ZAAO pakalpojumiem sniedz to pārziņi.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar ZAAO klientu apkalpošanas speciālistiem rakstot e-pastu: , kā arī zvanot pa tālr. 64281250 vai 26515556.

Šķiro – saudzē dabas resursus un taupi savu naudu!

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja