Turpinās pieteikšanās senioru medijpratības darbnīcām Valmieras novadā un citur

Lai palīdzētu vecākiem cilvēkiem izvēlēties kvalitatīvus un uzticamus medijus, kā ar atpazīt krāpnieciskas ziņas, Valmieras novadā un citviet Vidzemē tiek rīkotas senioru medijpratības darbnīcas “Saproti informāciju”. Pirmā senioru darbnīca notika Rencēnos, taču nākamajās ceturtdienās darbnīcas notiks 11. aprīlī Rūjienas tautskolā, 18. aprīlī biedrības “Valmieras pilsētas pensionārs” telpās, 25. aprīlī Naukšēnu pagasta bibliotēkā, 2. maijā biedrības “Pie kamīna” telpās Madonā un 16. maijā Mazsalacas pilsētas bibliotēkā.

Darbnīcām nepieciešams pieteikties iepriekš, nosūtīt īsziņu ar vārdu un uzvārdu, norādot arī vēlamo darbnīcu, kuru plānots apmeklēt, uz tālr.nr. 27820430 (Gundega). Mācības noris visā Latvijā jau no š.g. februāra līdz pat oktobrim. Semināru plāns, to norises vietas un pieteikšanās dažādos Latvijas reģionos atrodams ŠEIT.

Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijā tiek rīkotas medijpratības darbnīcas senioriem. Darbnīcās seniori dažādus veic testus, novērtējot savas prasmes mediju lietošanā, iepazīstas ar mediju terminiem. Tiek analizētas fotogrāfijas, notiek iepazīšanās ar populārākajiem krāpniecības veidiem dažādos medijos, daloties arī savā pieredzē. Darbnīcu dalībniekiem būs iespēja arī pašiem iejusties satura veidotāju lomā, kā arī analizēt esošos rakstus un dažādas situācijas.

Darbnīcās plānots apmācīt ap 600 senioru, rīkojot vismaz  piecus seminārus katrā reģionā, katrā mācību pasākumā piedaloties vismaz 20 senioriem. Mācības organizē Zemgales NVO Centrs kopā ar sadarbības partneriem no Latgales (Dienvidlatgales NVO Centrs), Kurzemes (Kurzemes NVO Centrs) un Vidzemes (Valmieras novada fonds). Par Rīgas un Zemgales reģionu atbildīgā organizācija – Zemgales NVO Centrs.

Senioru medijpratības mācības finansiāli atbalsta Kultūras ministrija līdzdarbības līguma ietvaros ”Līdzdarbības līgums ar Kultūras ministriju par valsts pārvaldes uzdevuma – senioru medijpratības veicināšana – veikšanu”, līgums Nr.2.5-8-31. Projektu koordinē un tā ieviešanu nodrošina Zemgales NVO Centrs (www.zemgalei.lv).

Plašāka informācija: Uldis Dūmiņš, Zemgales NVO centrs
Tālrunis: 29802373, e-pasts:
Ziņu sagatavoja: Gundega Siliņa, Valmieras novada fonds
Tālrunis: 27820430, e-pasts: http://www.vnf.lv / Facebook.com/ValmierasFonds/