Turpinās pieteikšanās konkursam “SAKOPTĀKAIS MEŽS 2023”

Jau septīto gadu tiek organizēts Meža īpašnieku biedrības konkurss “Sakoptākais mežs”. Konkursa mērķis ir veicināt ilgtspējīgu saimniekošanu Latvijas mežos un aicinājums meža īpašniekiem ne tikai runāt par labu meža apsaimniekošanas praksi, dalīties pieredzē, bet arī palepoties ar paveikto.

Pieteikumi konkursam “Sakoptākais mežs” tiek pieņemti līdz 20. jūlijam!

“Konkursu “Sakoptākais mežs” organizējam jau septīto gadu, tāpēc droši varu teikt, ka Latvijā netrūkst meža īpašnieku, kuri zina, kā ilgtspējīgi saimniekot mežā, un kuri var dalīties ar savām zināšanām tālāk. Ir ļoti svarīgi atrast veidus, kā šiem cilvēkiem pateikties un novērtēt viņu ieguldīto darbu” skaidro Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, piebilstot, labu mežu apsaimniekošanas piemēru netrūkst, atliek tikai par tiem vairāk runāt, tādējādi aicinot arī citus īpašniekus pārdomāt savu meža apsaimniekošanas praksi.

“Sakoptākais mežs 2022” uzvarētājs Juris Mālakalns, ar mežsaimniecību nodarbojas jau 28 gadus un Madonas novadā apsaimnieko vairāk nekā 500 hektārus zemes. Juris uzskata, ka mežsaimniecība ir Latvijas tautsaimniecības mugurkauls, kas rada lielu pievienoto vērtību gan valsts ekonomikai, gan cilvēkiem. Konkurss “Sakoptākais mežs” ir viens no veidiem, kā iedvesmot citus un popularizēt meža nozari Latvijā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus arī šogad konkursantus vērtēs pēc meža īpašnieku ieguldījuma produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, kopšanas metodēm, meža infrastruktūras, zinātniski pamatotu metožu izmantošanas ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, ainavas elementu plānošanas, kā arī saskarsmes ar kaimiņiem un pašvaldību. Konkursa norises gaitā tiks veicināta sabiedrības izpratne par to, ko nozīmē ilgtspējīga meža apsaimniekošana un kādēļ tā ir nepieciešama Latvijas mežos.

Konkursa balvu fonds sastāv no praktiski pielietojama motorinstrumenta jaunaudžu kopšanai un divām dāvanu kartēm meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla iegādei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa nolikums un papildu informācija par pieteikšanos un vērtēšanas kritērijiem meklējami šeit: https://mezaipasnieki.lv/lv/sakoptakais-mezs-2023. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Papildus informācija:
Sigita Alksne
Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa „Sakoptākais mežs”
Projektu vadītāja
Tālr. +371 26814105 e-pasts: