Turpinās grants ielu un ceļu pretputekļu apstrāde Valmieras novadā

Valmieras pilsētā grants seguma ielu pretputekļu apstrāde tuvojas noslēgumam, bet, sagaidot iepirkuma rezultātus, drīzumā tiks uzsākta pretputekļu apstrāde arī pārējā novada teritorijā. Pašvaldība ir apzinājusi tos ceļus, kas, jo īpaši pavasarī, put pastiprināti, un kam primāri būtu nepieciešama apstrāde ar magnija hlorīdu.

Grants ceļu apstrādi ar magnija hlorīdu veic ielu un ceļu posmos, kur ir blīvāk apdzīvotas vietas un intensīvāka automašīnu satiksme. Apstrādājot grants segumu ar šo maisījumu, iepriekšēja ceļa seguma laistīšanu veic tikai gadījumos, ja ārā ir sauss laiks.

Informējam, ka tās grants seguma ielas Valmieras pilsētā, kur notiek remontdarbi un plānota dubultās virsmas apstrāde, netiks apstrādātas, izņemot gadījumos, ja ielu seguma atjaunošana notiks vasaras otrajā pusē. Valmieras novada teritoriālo apvienību teritorijās grantētās ielas ir plānots kaisīt līdzšinējā apjomā.

Speciālisti pašvaldībā norāda, ka ielu un ceļu apstrāde ar pretputekļu absorbentu nav paredzēta ilglaicīgai un pastāvīgai lietošanai, jo šis maisījums savu iedarbību zaudē pēc lietavām vai ielu greiderēšanas. Ņemot vērā, ka regulāri apstrādāt visas Valmieras pilsētas un novada grantētos ceļus ar šo maisījumu nav iespējams, pašvaldība aicina autovadītājus sausajā laikā samazināt braukšanas ātrumu.

Magnija hlorīds nav kaitīgs cilvēkiem, dzīvniekiem un apkārtējai videi. Izdevumus par magnija hlorīda iegādi sedz Valmieras novada pašvaldība. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar apvienību pārvažu Saimniecisko nodaļu vadītājiem. Kontaktinformācija ir pieejama šeit.