Turpinām lepoties ar Valmieras novada arhitektūras pērlēm – J.Daliņa stadionu un Kokmuižu

Detaļu spēks II

Rīgā, laukumā pie t/c Origo vēl līdz aprīļa vidum apskatāma laikmetīgās arhitektūras, dizaina un restaurācijas izcilībām veltītā ceļojošā izstāde Detaļu spēks II. Izstādē redzami arī Valmieras novada arhitektūras lepnumi – J.Daliņa stadiona būve, kuru projektēja arhitektu kompānija “Ivara Šļivkas birojs”, būvēja SIA “YIT INFRA Latvija”, būvuzraugs SIA “Būvuzraugi LV” un atjaunotā Kocēnu muiža, kur šobrīd atrodas Kocēnu pamatskola. Atjaunota pēc toreizējās Kocēnu novada pašvaldības pasūtījuma, projekts ARCHE. Atjaunošana notikusi pirms gandrīz 10 gadiem, bet vizuālā estētika un funkcionalitāte saglabājusi sākotnējo spožumu. Fasādes atjaunošanā izmantots CAPAROL produkts Sylitol Finish, kas apliecinājis, ka noturību nav ietekmējis laiks un laika apstākļi.

J.Daliņa stadions
Kokmuiža

Jebkurš arhitektūras, dizaina vai restaurācijas objekts ir sava laika liecība, kurā iemiesotas pamatvērtības, laikam raksturīgās inovācijas vai atjaunota autentiskā vēsture. Par unikālu iespējams dēvēt ikvienu izstādē aplūkojamo objektu, daudzi no tiem saņēmuši balvas vērienīgākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības gada balva, kā arī vērtīgāko Latvijas ēku konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā, bet daļa izstādei izvēlēto objektu ieguvuši arī starptautisku atzinību.

Izstādes mērķis ir atraktīvā formā aicināt publiku paraudzīties uz interesantāko Latvijas arhitektūrā, veltīt laiku ēku estētikas iepazīšanai, sniedzot lielāku izpratni par arhitektu, inženieru, būvnieku, dizaineru un restauratoru darbu.

Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēstot par ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumu, kas izpildījuma augstās kvalitātes dēļ ir parauga vērti funkcionālā un radošā līmenī. Papildu informācija iegūstama, skenējot QR kodu uz katras planšetes.

Citu Latvijas arhitektūras pērļu vidū izstādē apskatāma arī Byko-Lat ražotne Kocēnos un apartamentu māja Valmierā.

Ziņas sagatavošanā izmantota biedrības “Building Design and Construction Council” informācija.