Turpina meklēt ģimenes ārstu Strenču iedzīvotājiem

Ģimenes ārsts

No 2022. gada sākuma Strenču pilsētas iedzīvotājiem nav pieejami ģimenes ārsta pakalpojumi.

Valmieras novada pašvaldības un Nacionālā veselības dienesta (turpmāk- Dienests) pienākums ir nodrošināt iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Gan pašvaldība, gan Dienesta Vidzemes nodaļa aktīvi meklē ģimenes ārstu Strenču iedzīvotājiem. Diemžēl pastāvīgs ģimenes ārsts vai ārsta palīgs vēl nav atrasts.

Līdz šim ģimenes ārsta pakalpojumu Strenčos nodrošināja Trikātas ģimenes ārste Inese Veršelo, par ko pašvaldība un iedzīvotāji ārstei ir ļoti pateicīgi. Arī turpmāk pacienti var vērsties SIA Trikātas doktorāts pie ģimenes ārstes Ineses Veršelo, tālr. 64715656 vai pie jebkura cita ģimenes ārsta, kuram noslēgts līgums ar Dienestu.

No pirmdienas, 14. februāra Strenču ģimenes ārsta prakses vietā Pulkveža Zemitāna ielā 5, Strenčos ceturtdienās no plkst. 15.00-17.00 pieņems ģimenes ārsts Juris Jakovins. Šī vienošanās ir panākta uz laiku, kamēr tiks atrasts pastāvīgs ģimenes ārsts. Tiek risināts arī jautājums par ģimenes ārsta Jura Jakovina iespēju pieņemt pacientus divas reizes nedēļā. Kārtība saglabājas iepriekšējā – koordināciju starp pacientiem un ģimenes ārstu veiks administrators, kurš sadarbosies ar ģimenes ārsta Jura Jakovina praksi – palīdzēs saņemt zāļu receptes, nosūtījumus pie speciālistiem un nokārtot darba nespējas lapas. Administratora tālruņa numurs 64731431. Šāds risinājums rasts uz laiku, pacienti netiks piereģistrēti Jura Jakovina ārsta praksei.

Par ģimenes ārsta pakalpojuma nodrošināšanu Strenčos Valmieras novada pašvaldība un Dienesta Vidzemes nodaļa ir uzrunājusi Valkas un Valmieras ģimenes ārstus, tomēr saņemti atteikumi lielā noslogojuma dēļ, nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumus savas prakses pacientiem, veicot vakcināciju pret COVID-19 un apzvanot kontaktpersonas. Uzrunāti arī ģimenes ārsti no Dienesta ģimenes ārstu gaidīšanas saraksta, diemžēl apstiprinoša atbilde nav saņemta. Par izveidojušos situāciju Strenču pilsētā informēta Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Ģimenes ārstu asociācija. Dienesta Vidzemes nodaļa ir sazinājusies ar 5 ārsta palīgiem, kuri strādā Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta Strenču punktā, diemžēl neviens pagaidām nav piekritis.

Strenčos ir nepieciešama pastāvīga ģimenes ārsta prakse, tāpēc pašvaldība un Dienesta Vidzemes nodaļa turpina meklēt ģimenes ārstu vai piesaistīt ārsta palīgu, lai Strenču iedzīvotājiem nodrošinātu primāro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Pašvaldība ģimenes ārstam nodrošina piemērotas prakses telpas un piedāvā dzīvesvietu, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegs atbalstu ārsta prakses aprīkošanai.