Trešdien ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā vizītē uz Valmieru

De Woldemer ziemā

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā vizītē uz Valmieru, kur iepazīsies ar SIA “Defence Partnership Latvia” nomātās ražotnes tapšanas gaitu, tiksies ar Valmieras novada pašvaldības domes vadību un Vidzemes Augstskolā ar studentiem un Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas dalībniekiem diskutēs par Eiropas Savienības un ārpolitikas aktualitātēm.

Bruņumašīnu “Patria” ražotnes izveide Valmierā plānota, sadarbojoties Latvijas un Somijas uzņēmumam  SIA “Defence Partnership Latvia”, paplašinot “Patria” ražošanas apjomus Latvijā. Jau vēstīts, ka vizītes laikā Somijā pērnā gada decembrī K. Kariņš apmeklēja uzņēmuma “Patria Oyj” ražotni, kur ar uzņēmuma pārstāvjiem pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.

Kā informē Vidzemes Augstskolā, ar ministru paredzēts pārrunāt arī augstskolas sadarbību ar Lielbritānijas nodibinājumu “Sympodium”, izglītību stratēģiskās komunikācijas jomā Austrumu partnerības valstīs, tajā skaitā Ukrainā, augstskolas darbība augstākās izglītības iestāžu tīklā “Eiropas Universitāte E³UDRES²”. Tāpat tiks runāts par PSRS okupācijas režīma nodarīto zaudējumu aprēķināšanas komisijas turpmāko darbu, kā arī Latvijas kandidēšanu ANO Drošības padomē un augstskolas iespējām iesaistīties šī Latvijas ārpolitikas ilgtermiņa mērķa sasniegšanā.

Informācijas avoti:

Ārlietu ministrija, Vidzemes Augstskola