Tikšanās ar grāmatas “Nāvi mānot” autoru Haraldu Bruņinieku

16.martā plkst. 18.00 Kocēnu pagasta bibliotēkā notiks Mag. hist. Haralda Bruņinieka grāmatas “Nāvi mānot” atvēršanas svētki un tikšanās ar autoru.

16.martā plkst. 18.00 Kocēnu pagasta bibliotēkā notiks Mag. hist. Haralda Bruņinieka grāmatas “Nāvi mānot” atvēršanas svētki un tikšanās ar autoru.

Cenšoties noskaidrot patiesību par savas dzimtās puses nacionālajiem partizāniem, vēsturnieks Haralds Bruņinieks vairāk nekā 20 gadus ir vācis materiālus pētījumam, kas nesen rezultējies grāmatā “Nāvi mānot. Sēlijas – Aknīstes, Biržu, Elkšņu, Gārsenes, Saukas, Susējas un Viesītes pagasta – nacionālie partizāni. 1944.–1952. gads”. Pētījumā iekļauti 132 Sēlijas partizānu dzīvesstāsti – viņu nozīmīgākās akcijas pret padomju varu un pārsvarā traģiskie likteņi.

“Otrā pasaules kara beigas Eiropā Latvijai un tās tautai nenozīmēja brīvības atgūšanu, bet nonākšanu atkārtotas padomju okupācijas pakļautībā. Tikai drosmīgākie izvēlējās ar ieročiem rokās pretoties svešajai varai un daudzkārtīgam pārspēkam. Grāmata skaudri un patiesi atklāj nacionālo partizānu kara norises Sēlijā, kur tas bija nežēlības, atriebības un daudzu traģisku notikumu pilns laiks,” tā Dr.hist. Uldis Neiburgs par Haralda Bruņinieka pētījumu.

Novadnieks Haralds Bruņinieks ir viens no nedaudziem nacionālo partizānu pētniekiem Latvijā, arī vēstures skolotājs, novadpētnieks.

Ieeja – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Zirne,
Kocēnu pagasta 1. bibliotēkas vadītāja