Tiks veidota sadarbība sporta jomā ar Lietuvu

Kopbilde ar Kauņas pilsētas pārstāvjiem

Divu dienu pieredzes apmaiņas vizītē Valmierā viesojās Lietuvas pilsētas Kauņas pašvaldības sporta departamenta vadītājs un Kauņas sporta skolas “Gaja” pārstāvji. Kā sporta jomas profesionāļi savā valstī, Lietuvas viesi vēlējās uzzināt vairāk par sporta infrastruktūru Valmierā un pieredzi, praktiskajiem risinājumiem sporta un aktīvās atpūtas jomā.  

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētājs, un Rihards Zalte, Valmieras novada sporta pārvaldes vadītājs, kaimiņvalsts kolēģus iepazīstināja ar Valmieras novada pašvaldības darbu, novada attīstību, lielu uzmanību veltot tieši sporta nozarei. Pastāstot interesantus faktus, ar ko atšķiramies un lepojamies, interesanti, ka vairākus faktus viesi bija dzirdējuši, bet nezināja, ka tie saistās tieši ar Valmieru.

Vizītes laikā Kauņas kolēģi apmeklēja Jāņa Daliņa stadionu. Pēc stadionā un vieglatlētikas manēžā redzētā, ar Valmieras Sporta skolas vadību tika apspriesta turpmākā sadarbība vairākos sporta veidos, tai skaitā vieglatlētikā. Sarunu laikā tika apspriesta arī Lietuvas sportistu treniņnometņu norise Valmierā jau 2023. gadā.

Lietuvas kolēģi apmeklēja arī Valmieras Olimpisko centru, apskatīja sporta infrastruktūru – Ledus halli, Māra Šromberga BMX trasi “Valmiera”, Valmieras peldbaseinu un Sporta veselības centru, iepazina to sniegtās iespējas un pakalpojumus. Kauņas sporta departamenta vadītājs un sporta skolas “Gaja” vadība tikās arī ar vietējiem Valmieras sporta klubu pārstāvjiem no Vidzemes Džudo skolas, BMX kluba Tālava, biedrības “Aktīva dzīvesveida klubs “Savējais”” un Bertānu Valmieras basketbola skolas. Lai arī Kauņa ir lielāka pilsēta kā Valmiera, secinājums abām pusēm bija, ka galvenie izaicinājumi sporta jomā ir līdzīgi. Tika pārrunātas sadarbības iespējas džudo, frisbija, BMX un basketbola sporta veidos, kur potenciāli jau nākamajā gadā Valmieras novada sportisti varētu apmeklēt Kauņā organizētas sporta sacensības jauniešiem.

Sadarbība ar Kauņas sporta jomas pārstāvjiem sniegs iespēju veidot ciešāku sadarbību dažādos sporta veidos, Valmieras novada sportistiem apmeklējot sacensības un īstenojot ārvalstu mācību-treniņu nometnes Kauņā un otrādi – uzņemt kaimiņvalsts sportistus Valmierā. Vienlaikus tas ļaus sporta pedagogiem dalīties pieredzē ar Lietuvas sporta speciālistiem. Sagaidām, ka jau nākamajā gadā vairāku sporta veidu vietējās sacensībās un čempionātos varēsim vērot Lietuvas sportistu dalību, kas veicinās Valmieras sporta infrastruktūras potenciāla izmantošanu.