Tiešsaistes sarunu cikls par vakcināciju pret Covid-19 – ekspertu atbildes uz iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par bērnu vakcināciju

Vakcīna pret Covid-19 pieejama bērniem, sākot ar piecu gadu vecumu

Rīt, 11. februārī, no plkst. 14.00 līdz 14.30 notiks tiešsaistes sarunu cikla par vakcināciju pret Covid-19 tiešraide. Šoreiz žurnālista Anša Bogustova vadībā uz iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par omikrona izplatību un vakcināciju bērniem atbildēs:

  • Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece prof. Jana Pavāre;
  • Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe un vakcinācijas speciāliste Liene Čupāne.

Ja bērns ir saņēmis pirmo vakcīnas devu, bet mēnesi vēlāk izslimo, kad nepieciešama otrā vakcīnas deva un vai vispār šādā gadījumā nepieciešama? Vai potētiem berniem var būt long covid? Meita izslimoja omikronu diezgan smagi, bija augsta temperatūra, nedēļu sāpēja kakls un bija iesnas. Tagad jau divas nedēļas ir liels bezspēks, nevar atsākt treniņus. Cik ilgi šāds bezspēks varētu būt- kāda ir ārstu pieredze? Un, ko darīt, lai to mazinātu? Vakcinācijas projekta nodaļā ik dienu ienāk visdažādākie jautājumi par vakcināciju pret Covid-19, tāpēc tiešsaistes sarunu ciklā medicīnas jomas eksperti turpina un turpinās uz tiem sniegt atbildes.

NVD Vakcinācijas projekta nodaļa sadarbībā ar Veselības ministriju VM Facebook profilā, NVD Vakcinācijas projekta Facebook profilā turpina īpašu tiešsaistes sarunu ciklu ar vadošajiem nozares ekspertiem par vakcināciju pret Covid-19. Pēc tiešraides visi video ir pieejami Veselības ministrijas mājaslapā un FB profilā. Tradicionāli jautājumus ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas saņemt atbildes uz jautājumiem par vakcināciju, ir aicināts iesūtīt tos kā vēstuli (FB Messenger) Veselības ministrijas Facebook profilā.

17. februārī notiks tiešsaistes saruna par omikrona izplatību un vakcināciju bērniem krievu valodā.

Informāciju sagatavoja:
Inga Vasiļjeva, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa