Tiekas Lielās Talkas koordinatori

Lielās talkas koordinatori

Gatavojoties Lielajai Talkai, kas šogad notiks 22. aprīlī, tradicionāli pirmstalkas mēnesi ieskandina ar Lielās Talkas koordinatoru, atbalstītāju un draugu tikšanos. Pirms pasākuma svinīgās daļa, kopā ar ekspertiem notika diskusija par vides jautājumiem. Kā savā uzrunā atzina Lielās Talkas patrons Valsts prezidents Egils Levits, Lielā Talka ne tikai rosina uz kopīgu rīcību, bet arī mudina domāt un meklēt atbildes uz lielajiem zaļākas nākotnes jautājumiem.

Lielās Talkas ieskandināšanas pasākums tika atklāts ar diskusiju “Vides piesārņojums un tā mazināšana Zaļā kursa ietvaros”, kuras laikā Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme kopā ar ekspertiem un Lielās Talkas koordinatoriem, centās atbildēt uz jautājumiem – ko nozīmē Zaļais kurss un kāds varētu būt Latvijas ceļš tā ietvaros, kādi ir vides piesārņojuma veidi un kā šo piesārņojumu mazināt. Diskusijā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Geduševa, Valsts vides dienesta ģenerāldirektora vietniece Laura Anteina, Ārvalstu investoru padomes Latvijā Zaļās ekonomikas attīstības darba grupas vadītāja Dace Cīrule, Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta vadošais pētnieks, Magnetobioloģijas laboratorijas vadītājs Antons Kolodinskis, Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone un LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Vislielāko paldies Valsts prezidents, Vita Jaunzeme un citi talkas atbalstītāji teica Lielās Talkas koordinatoriem, kuri organizē talkas visā Latvijā. Pateicoties viņu ieguldītajam darbam, ik gadu Lielā talka pulcē tūkstošiem talcinieku.

Valmieras novadā Lielās Talkas koordinatore jau vairākus gadus, arī šogad, ir Evija Ozola, Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Dabas resursu pārvaldības nodaļas vecākā vides speciāliste.

Atgādinām, ka talciniekiem iespējams pieteikt savu talkas vai vides labiekārtošanas vietu Lielās Talkas mājaslapā www.talkas.lv . Mājaslapā atrodamas trīs interaktīvās kartes:

  • “Lielās Talkas’23 karte” talcinieki aicināti pieteikt trīs veidu talkas – atkritumu savākšanas talkas, labiekārtošanas talkas vai apvienotās talkas labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talkas, pieteikšana šeit;
  • “Solo Talkas’23 karte” savas talkas ir aicināti pieteikt tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē, divatā vai ģimenes ietvaros, lai sakoptu tuvāko apkārtni. Tā ir iespēja individuālajiem talciniekiem pievienoties plašajam Latvijas talcinieku pulkam, lai kopīgi piedalītos pavasara sakopšanas darbos, pieteikšana šeit, (SOLO talciniekiem savāktie atkritumi jānogādā oficiālajās talkošanas vietās, kuras atrodamas kopējā talkošanas kartē);
  • “Piesārņoto vietu karte” Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja atzīmēt īpaši piesārņotas vietas savos novados un reģionos, tādā veidā norādot, kur sakopšanas darbi būtu īpaši nepieciešami, piesārņotās vietas atzīmējamas šeit.

Tiekamies Lielajā Talkā!