Tiekamies Saldējuma svētkos Rūjienā!

Kupenas sākušas pārvērtības no aukstām uz ziedošām un pārcelšanos uz kokiem, lai smaržotu ābelēs un plūmēs. Un aukstums koncentrē visu spēku vienuviet, tas vairs nekož degungalā un vaigos, bet, kļuvis par saldējumu un pasakainu garšu piepildīts, kūst uz mēles. Pavasaris prot izplaucēt visādas labas lietas, arī garšīgu un jautru vasaras gaidīšanu. Tiekamies Rūjienas saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienā 27. maijā!

Kupenas pārvērtušās no aukstām uz ziedošām un pārcēlušās uz kokiem, lai smaržotu ābelēs un plūmēs. Un aukstums koncentrē visu spēku vienuviet, tas vairs nekož degungalā un vaigos, bet, kļuvis par saldējumu un pasakainu garšu piepildīts, kūst uz mēles. Pavasaris prot izplaucēt visādas labas lietas, arī garšīgu un jautru vasaras gaidīšanu. Tiekamies Rūjienas saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienā 27. maijā!

Rūjienas centrā būs svētku tirdziņš (plkst. 9.00–15.00), Laika skvēra parkā – mūzika, kā arī svētku mielasts. Uz skatuves redzēsim grupu “Atestāts” (plkst. 11.00), vokālo ansambli “Dimantiņi” (plkst. 14.00), PACIFIC K (plkst. 14.30), “Kautkaili” (plkst. 19.00), Patrishu (plkst. 20.35) un Miku Dukuru ar grupu (plkst. 21.45). Trikus rādīs iluzionists Edžus (plkst. 18.00). Laba mūzika un svētku vadīšana būs radio “Tev” dīdžeja Rūdolfa Švēdes pārziņā. Mazākie svētku viesi aicināti noskatīties izrādi (plkst. 12.30), tāpat arī būs atrakcijas bērniem (atrakciju parks Ligzdas kalnā būs atvērts no plkst.10.00 līdz 18.00). Ikviens gaidīts piedalīties svētku aktivitātēs pie pieminekļa “Tālavas taurētājs” (plkst. 10.00–16.00), kā arī skatīt moto parādi (plkst. 11.40 Rīgas/ Upes ielā). Svētku izskaņā – balle kopā ar grupu “The Picture” (plkst. 23.30–2.35). Protams, “Rūjienas saldējums” būs parūpējies par lieliskiem pārsteigumiem.

Šie būs dubulti svētki, jo svinēsim arī Rūjienas vārda dienu. Plkst. 16.00 vārda dienas svinības Rūjienas estrādē atklās orķestris “Tālavas taurētājs”. Jāatgādina, ka Rūjienas vārda diena nav iedomājama bez tradicionālajām svētku tortēm.

Tos, kuri vēlas uz svētkiem ierasties pa ūdens ceļu, aicinām ceļā doties ar laivu vai supiem braucienā pa Rūju no Naukšēniem (sākums pie “Rūjas Nārām”) līdz Rūjienai. Dalības maksa šai norisei ir 5 EUR, kā arī papildmaksa par laivas, supdēļa iznomāšanu, ja nav sava. Plašāka informācija būs šeit.

Jau septīto gadu vasaru sagaidīsim garšīgi. Ieplāno 27. maiju Rūjienā!

2021.gadā pilsētas pašvaldība sadarbībā ar “Rūjienas piensaimnieku biedrību” rīkoja pirmos Latvijas saldējuma svētkus ar moto “Rūjiena – saldējuma galvaspilsēta”. Savukārt 2008. gadā pirmo reizi tika atzīmēta Rūjienas vārda diena. Ideja radās bērnudārzā “Vārpiņa”, kādam puisītim vēloties uzzināt, kad Rūjiena svin vārda dienu. Talkā nāca Rūjienas Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vēstures avotos atrada informāciju par Rūjenes pārdēvēšanu par Rūjienu 1923. gada 29. maijā. Līdz 2016. gadam tieši šajā datumā ik gadu tika svinēta Rūjienas vārda diena. 2017. gadā svētku atbalstītāju pulkam pievienojās uzņēmums “Rūjienas saldējums”. Tādējādi tika aizsākta tradīcija pilsētas vārda dienai tuvākajā sestdienā svinēt arī Rūjienas saldējuma svētkus.

Svētku programma:

 • Plkst. 9.00–15.00 mājražotāju un amatnieku darinājumu tirgus (Rīgas ielā)
 • Plkst. 10.00–23.00 DJ Rūdolfs Švēde (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 10.00–18.00 atrakciju parks bērniem (Ligzdas kalnā)
 • Plkst. 10.00–16.00 aktivitātes pie pieminekļa “Tālavas taurētājs”
 • Plkst. 11.00 grupa “Atestāts” (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 11.40 moto parāde (Rīgas/ Upes iela)
 • Plkst. 12.00 svētku atklāšanas uzruna (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 12.30 izrāde bērniem (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 14.00 bērnu vokālais ansamblis “Dimantiņi” (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 14.30 PACIFIC K (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 16.00 Rūjienas vārda dienas svinības estrādē, uzstāsies orķestris “Tālavas taurētājs”
 • Plkst. 18.00 iluzionists Edžus (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 19.00 “Kautkaili” (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 20.35 Patrisha (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 21.45 Miks Dukurs (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 23.30–2.35 balle ar “The Picture” (Laika skvēra parkā)