Tiek uzsākta gatavošanās Valmieras Zaļajam pusmaratonam

Valmieras Zaļais pusmaratons

Šogad skrējēji no visas Latvijas apciemot Valmieru un piedalīties Valmieras pusmaratonā tiks aicināti 7. septembrī. Pēc lieliskiem divu dienu skriešanas svētkiem pagājušajā gadā, šogad skrējiens atgriezīsies pie vienas dienas koncepta, dienu sākot ar bērnu distancēm, bet noslēdzot ar pusmaratonu. Lai laikus sagatavotos skrējienam, šajā sezonā ikviens aicināts uz regulāriem bezmaksas koptreniņiem!

Iknedēļas koptreniņi, Artura Kažmera vadībā, sākot no 2. maija notiks katru ceturtdienu plkst. 19.00 pie Valmieras Kultūras centra, un regulārajiem treniņu apmeklētājiem būs iespēja pretendēt uz vērtīgām balvām no pasākuma atbalstītājiem.

Treniņu sezona tematiski tiks atklāta ar īpašu Talkas treniņu šajā sestdienā, 27. aprīlī. Treniņa dalībnieki tiks aicināti skrējiena laikā vākt atkritumus, kas nonākuši takās Gaujas krastos. Šai nodarbei ir arī nosaukums – “plogings”,  kas ir videi draudzīgs sporta veids, aizsācies Zviedrijā un apvieno skriešanu ar atkritumu savākšanu.

Aktualizējoties vides piesārņojuma problēmai, šī inovatīvā kustība ir kļuvusi globāla, iegūstot popularitāti gan vides aktīvistu, gan aktīvā dzīvesveida piekritēju vidū. Šis neparastais treniņš 27. aprīlī tiks uzsākts 11.00 pie Valmieras Kultūras centra un tālāk dalībnieki dosies Ķelderlejas virzienā. Maisus un cimdus atkritumu savākšanai dalībniekiem nodrošinās pasākuma organizatori.

Skrējienu trasēm šogad vedot arvien tuvāk dabai, mainīts arī sacensību nosaukums – šajā sezonā skrējēji startēs Valmieras Zaļajā pusmaratonā.  Tematika skars ne vien trasi – dalībniekiem mērojot daļu distances pa takām un zemes ceļiem, bet arī kopējo pasākuma filozofiju – pasākumam kļūstot arvien draudzīgākam dabai un aktualizējot šo tēmu skrējēju aprindās.

Un šie nebūt nav vienīgie sezonas jaunumi – ikvienam būs iespēja jūdzes distancē piedalīties pilnīgi bez maksas, atsakoties no savas medaļas, un tā vietā iestādot koku, kā arī skrējienā piedalīties virtuāli.

Seko informācijai par pasākumu un reģistrējies skrējienam vietnē www.valmieraspusmaratons.lv vai Valmieras Zaļā pusmaratona Facebook lapā.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Briede, Biedrības Baltic Events projektu vadītāja

E-pasts saziņai: