Teātra Zelta fondā uzņemti Valmieras teātra ilggadējie aktieri Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks

31.maijā notika Latvijas Latvijas Teātra darbinieku savienības rīkotais Teātra Zelta fonda dalībnieku godināšanas vakars, kas norisinājās Latvijas Nacionālās operas un baleta namā. Šogad Zelta fondā uzņemti Valmieras teātra ilggadējie aktieri – Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.

Skaidrīte Putniņa uz Valmieras teātra skatuves ir vairāk nekā 50 gadus. Tajos ir atraisījies un uzplaucis aktrises daudzpusīgais talants, nospēlētas vairāk nekā 80 spilgtas lomas. Skaidrīte Putniņa gan dzīvē, gan uz skatuves iemieso sievišķību un apbrīnojamu dzīvesprieku, viņa ir spēlējusi jaunas, gaišas un latviskas varones Rūdolfa Blaumaņa, Raiņa, Gunāra Priedes lugās, un spējusi būt arī pilnīgi pretēja – interesanta raksturotāja ar spilgti izteiktu ekscentrisku stīgu un augstu skatuves patiesības līmeni.

Arī Rihards Rudāks skatuvei ir atdevis vairāk nekā 50 savus dzīves gadus, nospēlējot vairāk nekā 100 dažnedažādas lomas, par kurām iegūtas gan nominācijas, gan balvas Latvijas Teātra gadskārtējās skatēs. Rudāks ir daļa no tās domubiedru paaudzes, kas pulcējās ap Oļģertu Kroderu un 60. un 70. gados ielika pamatus šodienas Valmieras teātrim – modernam, bet arī klasiskam, inteliģentam un intelektuālam, taču demokrātiskam un atvērtam, bez augstprātības un neiecietības pret citādu domāšanu un mākslas izjūtu. Rihards Rudāks pats pieļauj – ja ne satikšanās ar Kroderu, kurš viņu ar savu spēju uzticēties un “nedrillēt” atvēra, viņš varēja par aktieri nemaz neizveidoties.

Sirsnīgi sveicam!

Informāciju sagatavoja:

Valmieras teātris