Teātra dienas izcilības balvu saņems arī režisore Inese Mičule

Teātra dienas izcilības balvu saņems arī režisore Inese Mičule

Atzīmējot Starptautisko teātra dienu, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) nosauc Teātra dienas izcilības balvu laureātus. Eduarda Smiļģa balvu par nozīmīgu, spilgtu novatorisku režiju iepriekšējo sezonu laikā šogad saņems arī Valmieras Drāmas teātra režisore Inese Mičule.

Tāpat balvas saņems arī: Lilitas Bērziņas balva tiks pasniegta Latvijas Nacionālā teātra aktrisei un režisorei Ditai Lūriņai par spilgtu darbu pēdējās divās sezonās, bet vienlaikus arī par darbu vadošajās lomās daudzu gadu garumā. Harija Liepiņa balva tiks pasniegta diviem aktieriem: Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktierim Aleksandram Maļikovam par pārliecinošu, dinamisku un daudzpusīgu sniegumu pēdējo sezonu laikā. Dailes teātra aktierim Laurim Dzelzītim par spilgtu, nobriedušu un neatkārtojamu aktiermeistarību iepriekšējo sezonu laikā.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balva tiks pasniegta Latvijas Nacionālās operas baleta māksliniecei un Rīgas baletskolas pedagoģei Indrai Lapšinai par izcilu pedagoģisko darbu jauno baleta mākslinieku sagatavošanā.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 3. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija, Latvijas Kultūras akadēmija, Eduarda Smiļģa Teātra muzejs un LTDS.

Pēc lsm.lv sagatavotās informācijas