Godināti akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieki – kultūras mantojuma saglabātāji

Tavs ieguldijums ainavā nominanti

Aizvadītajā piektdienā uz godināšanas pasākumu un aizraujošām lekcijām par muižu ainavas veidošanu aicinājām akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībniekus un citus interesentus.

Šajā pasākumā, atbilstoši arī izvēlētajai norises vietai Valmiermuižā, pateicību par dalību akcijā saņēma seši pretendenti nominācijā “Novada simboliskās vietas – kultūras mantojums”. Atsevišķi tika izceltas vietējas nozīmes vēsturisko notikumu vietas un arhitektūras pieminekļi vai īpašumi, kas par tādiem varētu kļūt un kas veido novada identitāti.

Atzinības rakstus un pateicības dāvanas no Valmieras novada Attīstības pārvaldes vadītājas Evijas Nagles rokām saņēma Oleru muižas, Dūres muižas, Valmiermuižas parka un torņa, Valmiermuižas klēts, Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas un Matīšu Tautas nama īpašnieki vai apsaimniekotāji.

Pēc piemiņas balvu saņemšanas un godināšanas Oleru muižas saimniece Ieva Zemīte aizrāva klausītājus ar lekciju par Oleru muižas dārza koncepciju, iedvesmas avotiem un personīgo pieredzi, par kļūdām un veiksmes atslēgām. Valmieras novada Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos Liene Jakobsone pastāstīja par Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma “Dinamiskā pilsēta” iniciatīvu un iespējamu radošo virzienu attīstību un integrāciju novada dzīvē. Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna dalījās ar kopienu iniciatīvu attīstīšanas iespējām un ieguvumiem un kopīgās diskusijās tika radīti pamati Valmieras novada muižu un kultūrvēsturisko vietu apsaimniekotāju informācijas un sadarbības platformai.

Lai gan šāda akcija Valmieras novadā tika rīkota pirmoreiz, kopā tika saņemts 21 pieteikums 7 nominācijās. Galvenie akcijas mērķi ir pamanīt un izcelt skaisto un īpašo gan parkā, gan lauku viensētā, gan urbāno dārzu ierobežotajās platībās.

Vērtīgas lekcijas par dārzu ainavu dizainu un akcijas dalībnieku godināšana citās nominācijās notiks 15.oktobrī plkst.11.00 Matīšu Tautas namā.

Arī uz šo pasākumu aicināti visi interesenti. Par ainavu dizaina tendencēm ainavvidē, dārza kompozicionālajiem un tehnoloģiskajiem risinājumiem stāstīs ainavu arhitekte Linda Neško. Par dziedniecisku vidi un telpu pārmaiņu un trauksmes laikmetā un pilsētvides terapiju varēsim klausīties ainavu arhitektes Ilzes Rukšānes lekcijā.

Plašāka informācija un pieteikšanās uz 15.oktobra pasākumu:
vai tel.26328943