Vides akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” noslēguma pasākumi

ieguldijums ainavā

Vasaras vidū Valmieras novada pašvaldība izsludināja akciju “Tavs ieguldījums ainavā”, kurā aicinājām pieteikties pašus saimniekus vai pieteikt sev zināmus lepošanās vērtus īpašumus. Lai gan šāda akcija Valmieras novadā tika rīkota pirmoreiz, kopā tika saņemts 21 pieteikums 7 nominācijās.
Rudens sākumu atzīmēsim ar pasākumiem, kuros notiks visu akcijas dalībnieku godināšana, kā arī iespēja izglītoties un iedvesmoties vērtīgās lekcijās par ainavas kvalitāti un ar to saistītām tēmām. Uz pasākumu aicināti ne tikai akcijas dalībnieki, bet visi interesenti.

7.oktobrī plkst.18.00- 22.00 Valmiermuižas alus viesistabā

  • Akcijas dalībnieku godināšana kategorijā “Novada simboliskās vietas – kultūras mantojums”
  • Priekšlasījumi par Valmieras novada muižu tīkla aktualitātēm
  • Diskusija par Valmieras novada muižu tīkla attīstību

15.oktobrī plkst.11.00-16.00 Matīšu Tautas namā

  • Akcijas dalībnieku godināšana
  • Lekcija “Ainavu dizaina tendences ainavvidē. Dārza telpas kompozicionālie un tehnoloģiskie risinājumi.” Lektore ainavu arhitekte Linda Neško.
  • Lekcija “Dziednieciska vide un telpa pārmaiņu un trauksmes laikmetā. Pilsētvides terapija.” Lektore ainavu arhitekte Ilze Rukšāne.

Galvenie akcijas mērķi ir pamanīt ainavā dažādus risinājumus, kas priecē ne tikai pašus dārzu vai parku saimniekus, bet piesaista arī citu iedzīvotāju pozitīvu uzmanību, pamanīt un izcelt skaisto un īpašo gan parkā, gan lauku viensētā, gan pilsētas privātmājas ierobežotajā teritorijā, novērtēt un popularizēt arī balkonu kā urbāno dārzu iespējas. Tāpat veicināt novada ainavas vizuāli estētisko kvalitāti, izglītot un savstarpēji izglītoties par kvalitatīvas ainavas un ilgtspējīgas vides veidošanu, sekmēt novadnieku neformālo sadarbību un interešu kopienas attīstību, iedrošināt Valmieras novada iedzīvotājus un uzņēmējus lepoties ar paveikto.


Plašāka informācija un pieteikšanās uz pasākumiem:
vai tel.26328943