Talkosim Valmieras novadā

Jau septiņpadsmito reizi visā Latvijā norisināsies Lielā Talka. Šajā gadā Lielā Talka norisināsies 27. aprīlī. Ik gadu talkojam un sakopjam savu vai kādu publisku teritoriju, lai ne tikai padarītu teritoriju vizuāli pievilcīgāku, bet arī samazinātu piesārņojuma riskus. Aicinām piedalīties Lielajā Talkā arī šajā gadā!

Lai veiksmīgi plānotu talkas dienas aktivitātes, ikkatrs aicināts ieskatīties Lielās Talkas kartē www.talkas.lv, reģistrēt savu talkošanas vietu vai izvēlēties kādu no jau pievienotajām vietām un notikumiem. Kā ierasts, tiek organizētas gan sakopšanas, gan labiekārtošanas talkas, kā arī ikvienam iespēja pieteikt solo talku (tai skaitā DUO un ģimenes talkas).

Ja nevari izlemt par talkošanas vietu, pievienojies kādai no desmit pašvaldības organizētajām talkām:

 • 24. aprīlī Zilākalna mazdārziņu, mežu, ceļmalu sakopšana no atkritumiem. 
  Talkas organizators Madara Melbārde-Žukova, tālr. 27891664. Sīkāka informācija šeit.
 • Bērzaines rotaļu laukuma uzlabošana. 26. aprīlī pašvaldības darbinieki veiks Centra ielā 6, Bērzainē, bērnu rotaļu laukumā veco apstādījumu izņemšanu un sagatavošanu jauniem, veiks stādīšanas darbus, kā arī kopēji iestādīsim Ziemassvētku egli Bērzaines centrā. Talkot gribētāji aicināti pievienoties 26. aprīlī pulksten 9.00. 
  Talkas organizators Madara Melbārde-Žukova, tālr. 27891664. Sīkāka informācija šeit.
 • Rencēnu pagastā Sedas stāvlaukuma teritorijas sakopšana, Lizdēnu parka sakopšana. 
  Talkas organizators Miervaldis Anšmits, tālr. 26403294. Sīkāka informācija šeit.
 • Baznīcas, Upes un Rūpniecības ielu sakopšana Matīšos. Nepieciešams nozāģēt zarus, kas traucē pārvietoties tehnikai, ielu malās krūmu izzāģēšana, kas pasliktina ielu redzamību. 
  Talkas organizators Skaidrīte Klāsone,  tālr.29457698. Sīkāka informācija šeit.
 • Dziesmu svētku takas sakopšana Dikļos
  Talkas organizators Arturs Bērziņš, tālr. 28757554. Sīkāka informācija šeit.
 • Ēveles kapsētas sakopšana. Grābsim lapas, lasīsim zarus. Pēc talkas ēdīsim frikadeļu zupu.
  Talkas organizators Raimonds Bedrītis, tālr.20209618. Sīkāka informācija šeit
 • Pagalma sakopšanas talka Rūjienā, Rīgas ielā 8. Plānota lampiņu virteņu uzlikšana, afišu dēļa izgatavošana, palešu mēbeļu izgatavošanas darbnīca, dobju ierīkošana un dažādi sakopšanas darbi. Aicinām līdzi ņemt arī kādu uzkodu kopgaldam, lai kopīgi iestiprinātos, kā arī instrumentus, ar kuriem var zāģēt, slīpēt, naglot.
  Talkas organizators Madara Seile, tālr. 28677930. Sīkāka informācija šeit.
 • Kocēnu estrādes sakopšana un soliņu atjaunošana.
  Talkas organizators Kaspars Ārgalis, tālr. 27891665. Sīkāka informācija šeit.
 • Burtnieku pludmales apkārtnes sakopšana
  Talkas organizators Sundars Mitrauskis, tālr. 26602444. Sīkāka informācija šeit.
 • Talka Vecates parkā. Izgāzto koku novākšana un zaru savākšana.
  Talkas organizators Viktors Lūsis, tālr. 26127918. Sīkāka informācija šeit

Ja vēlies piedalīties talkā, kas organizēta neierastā formātā, piedalies 27. aprīlī Valmieras zaļā pusmaratona 1. treniņā, kura laikā norisināsies arī plogings! Treniņa sākums plkst. 11.00 pie Valmieras Kultūras centra.
“Plogings” ir videi draudzīgs sporta veids, kas radies Zviedrijā. Plocka upp zviedriski nozīmē pacelt, savukārt jogging skrējiens. Attiecīgi “plogings” apvieno skriešanu ar atkritumu savākšanu. Aktualizējoties vides piesārņojuma problēmai sabiedrībā, šī inovatīvā kustība ir kļuvusi globāla, iegūstot popularitāti gan vides aktīvistu, gan aktīvā dzīvesveida piekritēju vidū. Plašāk par treniņu šeit.

Rūpēsimies par vidi mums apkārt, lai tā priecē gan pašus, gan arī viesus no tuvākām un tālākām vietām!