Svinēsim valsts svētkus Valmieras novadā!

Dzimšanas diena ir gaisma. Tuvojoties Latvijas 103. dzimšanas dienai, ar gaišām domām un apņēmību aicinām – iededzies par Latviju! Valmieras novadā valsts svētku laikā varēsi vērot gaismas, skaņas un simbolu saspēli uz ēku fasādēm un zaļajās zonās, doties klausāmpastaigā, apmeklēt svētkiem veltītus koncertus, iedegt savu liesmiņu sveču upē un piedalīties vēl citās aktivitātēs.

Valmierā

Mēs esam sākušies no savām saknēm un sapņiem. Mums ceļa maizē ir dzīvesprieks un senajās zīmēs slēpta gudrība. Tās aizsargā un spēku dod. 18. un 19. novembra vakarā pastaigas laikā pa Valmieru varēs pieredzēt latvju spēka zīmju, gaismas, skaņas un vārdu saspēli uz vairāku ēku fasādēm – Valmieras Kultūras centra (Rīgas iela 10), Valmieras novada pašvaldības (Lāčplēša iela 2), dzelzceļa stacijas (Stacijas laukums 1) un topošās kultūrtelpas “Kurtuve” (bijusī katlumāja) fasādes (Rīgas iela 25).

18.novembrī no plkst. 16.00 Vecpuišu parkā veidosim simbolisku sveču upi, kurā ikkatrs aicināts iedegt savu sveču liesmiņu. Iesakām izvēlēties sveces stikla ietvarā sarkanā vai baltā krāsā. Sveču upē savu sveci iedegt un nolikt aicinām individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros, ievērojot valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus. Latvija, smel spēku no mūsu sveču upes!

Muzikālu un vizuālu pārsteigumu 18. novembrī būs sagatavojuši Jāņparka apkaimes iedzīvotāji – Jāņparks šajā vakarā iemirdzēsies īpašāk nekā citās dienās.

Līdz 21. novembrim Latvijas karoga krāsās ik vakaru iemirdzas arī Valmieras 5.vidusskola (Raiņa iela 3).

Pastaigu maršrutā aicinām iekļaut arī Valmieras Valsts ģimnāziju (L. Paegles iela 40). Svētku gaismās ir fasādes 2. stāva vēsturiskie arkveida logi. Savukārt 17.novembra pēcpusdienā laukumā pie skolas būs apskatāma skolēnu veidota Latvijas kontūra no svecītēm.

Valmieras 2.vidusskola (Raiņa iela 11) un tās apkārtne tērpjas svētku rotā, šogad ārvidi rotā instalācijas ar latvju zīmēm un vēlējumiem dažādās valodās Latvijai dzimšanas dienā.

Arī Valmieras Pārgaujas sākumskola (Meža iela 12A) saposusies valsts svētkiem. Skolas teritorijā ir gaismas dekori ar latvju zīmēm, 17.novembrī skolēni iedegs svecītes un skolas logos mirdz gaismu sirsniņas, mīlot Latviju, tās cilvēkus, kā arī sakot paldiesvisiem, kuriem rūp Latvijas liktenis. Lai svētku prieks ienāk katrā mājā, vēl Valmieras Pārgaujas sākumskolas kolektīvs.

18.novembrī Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” (Rīgas iela 42) ēka izgaismosies Latvijas krāsās, kā arī spēcināsim visus garāmgājējus ar svecīšu kontūru, kur attēlota Dzīvības zīme.

No 11.novembra līdz mēneša beigām Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes ēkas logos (Tērbatas ielā 10) iemirdzēsies Latvju rakstu zīmes. Katru dienu, sākoties tumšajam diennakts laikam, ikviens var vērot Latvju rakstu zīmes ēku logos. Iemūžini to un dalies sociālajos tīklos, atzīmējot Vidzemes Augstskolu! Gaismu rakstus un animācijas izstrādājis Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes students Edijs Dreimanis kopā ar ViA pārstāvjiem. Izgaismošana ir tapusi Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas (Next Generation Micro Cities of Europe) projekta ietvaros.

Lai svētkos varētu baudīt Latvijai raksturīgo rudens garšu buķeti, no 18. līdz 27. novembrim norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa. Gardēžus ar īpaši izmeklētu ēdienkarti un pieskaņotiem dzērieniem lutinās septiņi Valmieras ēdinātāji: restorāni VECPUISIS, RĀTES VĀRTI, DELIZIA, AKUSTIKA, viesnīcas WOLMAR restorāns, kafejnīca TĒRBATA un VĪNKALNI PILS MĀJA. Plašāka informācija šeit.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā

Trikātas Kultūras namā 18. novembrī plkst. 16.00 skanēs svētku koncerts, kurā piedalīsies aktrise, dziedātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Zane Jančevska un dziedātājs Andris Daņiļenko. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastu kultūras namu un bibliotēku logos svētku nedēļā apskatāma bērnu zīmējumu izstāde “Mans sveiciens Latvijai dzimšanas dienā!”

Burtnieku apvienībā

Latvijas dzimšanas dienas nedēļas – no 15. līdz 21. novembrim – vakaros no plkst. 17.00 ikviens varēs doties klausāmpastaigā “Gaismas lauks” Valmiermuižas parkā, kas radīta, iedvesmojoties no brāļu draudzes sludinātajām vērtībām un pirmajiem latviešu zemnieku rakstītajiem pašportretiem. Pastaigas laikā, aktieru Ivo Martinsona un Māras Mennikas ierunātus, varēs dzirdēt Skangaļu Jēkaba, Miķeļa Pētersona, Ķīša Pētera un Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes dzīvesstāstus, kas aizgūti no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Unitātes arhīva Hernhūtē krājuma.

18.novembrī plkst. 18.00 Burtnieku Kultūras centrā skanēs svētku koncerts “Latvijai un mīlestībai”. Tajā piedalīsies muzikālā apvienība “LA” – Linda Upmale (balss), Arvīds Keinis (balss, klavieres) un Pēteris Ozoliņš (čells). Koncertprogrammā skanēs skaistākās I. Kalniņa, R. Paula, J. Lūsēna, U. Marhilēviča u.c. komponistu dziesmas. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

18.novembrī plkst. 15.00 Ēveles Tautas namā skanēs koncerts “Divu roku siltumā” kopā ar dziedātāju, aktrisi Zani Dombrovsku un aktieri, režisoru Gundaru Silakaktiņu. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Vecates Kultūras centrā 19.novembrī plkst. 14.00 norisināsies svētku pasākums – konkursa par sakoptāko sētu Vecates pagastā uzvarētāju apbalvošana un Hārdija Ķīsīša muzikālais sveiciens. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

19.novembrī plkst. 18.00 Rencēnu pagasta kultūras namā skanēs koncertprogramma “Teātru tenori Latvijai!”. Koncertā apvienojušies asprātīgi aktieri, izcili operas solisti: Juris Jope no Latvijas Nacionālās operas un baleta, Emīls Kivlenieks no Operetes teātra un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristians Kareļins. Dziesmu pavadījumu nodrošinās pianists Anatolijs Livča. Koncertprogrammā skanēs skaistākās dziesmas par Latviju, kā arī pasaulē populāras dziesmas jaunos sabalsojumos un aktieriskā interpretācijā. Skanīgā daudzbalsībā varēsim baudīt Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa, Jāņa Aišpura, “Prāta Vētras” un “Līvi” dziesmas. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Matīšos līdz 25.novembrim iedzīvotāji aicināti individuāli vai mājsaimniecības ietvaros doties “Patriotiskās nedēļas pastaigā”, kurā dalībniekus sagaidīs āķīgi un jautri jautājumi. Lai piedalītos aktivitātē, lejuplādē lietotni “Actionbound”, tad atzīmē lodziņu “piekrītu” un nospied “Get started”. Pēc tam sameklē aktivitāti “kulturamatisi” un lejuplādē to. Patriotiskās nedēļas pastaigu sāc pie Matīšu bibliotēkas un seko norādēm.

18.novembrī plkst. 10.00 svētku rītu Matīšos ieskandinās komponistes un dzejnieces Ingunas Lipskas kompozīcijas ieraksts, bet no plkst. 16.00 iedegsies izgaismotais Matīšu Tautas nams, kurā notiks mūziķa Vilmāra Miglava koncerts. Vienlaikus Matīšu Tautas namā būs apskatāmi aušanas studijas “Rencēni” linu darbi, Ineses Andersones keramika, Igora Zommera koka trauki un paplātes un Antras Pavlovičas darinātas sedziņas. Darbus pēc izstādes varēs arī iegādāties.

Kocēnu apvienībā

18. un 19.novembra vakarā, dodoties pastaigā pa Kocēniem, varēsi vērot latvju spēka zīmju, gaismas un skaņas saspēli Kokmuižas pils kompleksā. 18.novembrī Kocēnos iedegsies “Sveču Latvija”.

Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos līdz 19.novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – līdz 20.novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19.novembrim.

Svētku laikā ikviens aicināts noskatīties daudzsēriju filmu “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. 18.novembrī plkst. 17.00 Dikļu Kultūras centrā, Bērzaines Tautas namā, Vaidavas kultūras un amatniecības centrā un Zilākalna Kultūras namā varēs noskatīties filmas 1. un 2. sēriju, savukārt 19.novembrī plkst.17.00 turpat tiks demonstrēta 3. un 4.sērija, bet 20.novembrī plkst.17.00 – 5. un 6.sērija. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Mazsalacas apvienībā

18.novembrī plkst.16.00 Mazsalacas Kultūras centrā ikviens aicināts svinēt Latvijas Republikas proklamēšanas 103.gadadienu Kaspara Markševica koncertā “Visam ir savs laiks…”. Ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ielūgumu Mazsalacas Kultūras centrā. Koncertu var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Mazsalacas Kultūras centra skatlogos var aplūkot Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumus svētkos, ko papildina foto kolāžas.

17.novembrī plkst.18.00 Sēļu muižas lielajā zālē notiks svinīgais sarīkojums “Sarunas un dziesmas Latvijai”. Sarīkojumā piedalīsies dziesminieks Haralds Sīmanis, grāmatas autore Guna Rukšāne un Jānis Rukšāns. Ieeja bez maksas. Aicinām pieteikties, zvanot pa tālruni 26321158.

Naukšēnu apvienībā

17.novembrī plkst.18.00 Naukšēnu Kultūras namā tiks demonstrēta daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” 1. un 2.sērija. Ieeja bez maksas.

18.novembrī plkst.18.00 Naukšēnu Kultūras namā svētku noskaņu koncertā uzstāsies Arturs Gruzdiņš. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Pēc koncerta būs izgaismota Naukšēnu vidusskolas ēka. Līdzi var ņemt arī savu svecīti, lai kopā izgaismotu svētkus.

Rūjienas apvienībā

17.novembrī plkst.18.00 Rūjienas Kultūras namā notiks Latvijas dzimšanas dienai veltīts pasākums. Programmā – svētku uzruna, pateicības Rūjienas medicīnas darbiniekiem un koncertprogramma “Mana svētku diena”, kurā uzstāsies Olga Rajecka un Jānis Miltiņš. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

19.novembrī plkst.16.00 Rūjienas Kultūras namā varēs noskatīties daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” 1. un 2.sēriju.

Strenču apvienībā

16.novembrī plkst.18.00 Sedas pilsētas kultūras centrā izskanēs valsts svētku koncerts ”Vidū mana tēvu zeme”, kurā uzstāties duets “Mediante”. “Mediante” ir muzikāli dinamisks duets, kas meklē harmonisku akadēmiskā smalkuma, svingam raksturīgās improvizācijas un estrādes mūzikas interpretācijas. Dueta sastāvā ir akordeonists Māris Rozenfelds un balss – Zane Rozenfelde. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 28323986. Ieeja uz koncertu bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

16.novembrī plkst. 18.00 Plāņu tautas namā izskanēs valsts svētkiem veltīts koncerts ”Mana zeme skaistākā”, kurā uzstāsies Valmieras Drāmas teātra aktieris Ģirts Rāviņš. Koncertā izskanēs latviešu komponistu skaistākās dziesmas un Imanta Ziedoņa dzeja. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 25422684. Ieeja uz koncertu ir bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

17.novembrī plkst.18.00 Strenču Kultūras centrā izskanēs koncertuzvedums Ziedonis/Pauls ”Es Tev savu dvēseli”, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Juris Jope un pianists Anatolijs Livča. Koncertprogrammā satiekas labi zināmas vai sen aizmirstas Raimonda Paula melodijas ar Imanta Ziedoņa dzeju. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 25422684.

18.novembrī plkst. 17.00 Jērcēnmuižā ar patriotisku koncertprogrammu “Elpoju savu zemi” viesosies Līga un Ivars Reņģes. Muzikālajā sniegumā skanēs Guntara Rača, Raimonda Paula, Dona un citu autoru daiļrade, kā arī tautas mūzika. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 26312250. Ieeja uz koncertu bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Sagaidot valsts svētkus, 18.novembrī Jērcēnmuiža un tās apkārtne iemirdzēsies krāsās, izstarojot gaismu. Krāsu vīzijas Jērcēnmuižas logos staros līdz 25.novembrim, padarot novembra tumšos vakarus krāsainus un aicinot saglabāt optimismu gada tumšākajā laikā.

Aicinām ievērot valstī noteiktos pulcēšanas ierobežojumus un epidemioloģiskās drošības prasības! Sargāsim sevi un savus līdzcilvēkus!

Par sportiskām norisēm Valmieras novadā 18. novembrī var uzzināt šeit.