Svētku maršruts “Industriālā Valmiera”

Valmieras pilsētas svētku laikā Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina valmieriešus un viņu draugus doties aizraujošā atjautības svētku maršrutā “Industriālā Valmiera”, kas norisināsies no 18. jūlija līdz 23. jūlijam.

Apmēram sešus kilometrus garais apļveida maršruts vedīs pa Valmieras industriālo pilsētas daļu – Pārgauju, ļaujot ikvienam atklāt interesantus stāstus par pilsētas industriālo mantojumu un tā attīstību, sākot no 20. gadsimta līdz pat mūsdienām.

Maršruts ir veicams individuāli vai radu, draugu kompānijā ar velo vai kājām, izvēloties sev piemērotāko laiku. Vadoties pēc svētku maršruta kartes, jāapmeklē 12 punkti, kur būs izvietotas informatīvas plāksnes ar QR kodiem. Mērojot maršrutu, nepieciešams izmantot viedierīci (mobilais telefons, planšete) ar interneta pieslēgumu. Katrā objektā jānoskenē QR kods, kas aizvedīs uz īpaši šim maršrutam veidotiem Valmieras novada gidu ierunātiem video. Katra video noslēgumā stāstnieks uzdos jautājumu uz kuru atbilde jāieraksta maršruta kartes lapā. Nesteidzoties, maršrutu iespējams mērot vidēji trīs stundās. Tas ved virzienā no Valmieras centrālā tilta gar Gaujas kreiso krastu, nonākot līdz Dzelzs tiltam, tālāk turpinoties pa Pārgauju līdz pat maršruta beigu punktam – skulptūrai “Valmieras puikas”.

Maršruta karti un uzdevumu lapu būs iespējams saņemt 18. un 19. jūlijā Valmieras Tūrisma pārvaldē (Rīgas ielā 10) no plkst. 8.00 – 17.00, savukārt no 20. jūlija Valmieras Tūrisma informācijas  centra (TIC) jaunajās telpās Bruņinieku ielā 1, no plkst. 10.00 – 18.00 vai lejupielādēt šeit.

Uzdevumu lapas ar atbildēm varēs iesniegt Valmieras TIC (Bruņinieku iela 1) līdz 23. jūlija plkst. 18.00 vai iesūtīt elektroniski uz līdz 23. jūlija plkst. 23.59.

Pēc nejaušības principa starp visiem pareizo atbilžu iesniedzējiem tiks noteikti laimīgie, kuri saņems Valmieras novada Tūrisma pārvaldes sarūpētas pārsteiguma balvas. Uzvarētāji tiks paziņoti Visit Valmiera Facebook ierakstā 26. jūlijā.

Jāpiemin, ka svētdien, 23. jūlijā, plkst. 11.00 un 15.00 aicinām doties Valmieras 740. dzimšanas dienas velobraucienā kopā ar atraktīvu un zinošu tūrisma entuziastu Kristeru Leitlandu. Apmēram sešus kilometrus garais apļveida maršruts vedīs pa Valmieras industriālo pilsētas daļu – Pārgauju, ļaujot ikvienam atklāt interesantus stāstus par pilsētas industriālo mantojumu un tā attīstību, sākot no 20. gadsimta līdz pat mūsdienām. Plašāka informācija un pieteikšanās šeit.

Gaidīsim jūs Valmieras pilsētas svētkos “Valmierai 740!”

Informāciju sagatavoja: Tatjana Lauze, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore Mob. tālr.: 26332213