Sveikts Dimanta pāris – Valentīna un Jurijs Azarovi

Valentīna un Jurijs, saņemot apsveikumu Dimanta kāzās

Maija beigās sveikts Valmieras Dimanta pāris – Valentīna un Jurijs Azarovi – laulībā pavadīti 60 gadi.

Pāris iepazinās stikla šķiedras rūpnīcā Gushrustaļnijas pilsētā (Krievijā,  Vladimiras apgabalā). Valentīna un Jurijs dzīvo kopā no 1960.gada 5.decembra, bet laulību reģistrēja 1961. gada 29.maijā. Tie bija tādi sarežģīti laiki un plašas kāzu svinības nerīkojām, tā abi nosaka.

1966.gadā pārim piedāvāja braukt strādāt uz Latviju stikla šķiedras rūpnīcā, jo tur tolaik trūka darbaspēka. Šo iespēju pāris labprāt izmantoja. Tā Latvijā vadīta darba un privātā dzīve,  šeit pavadot jau 55 gadus.

Valentīna un Jurijs jaunībā. Foto no personiskā arhīva

Jurijs strādāja savā specialitātē par operatoru, bet Valentīna ar jaunajiem kadriem, apmācot un palīdzot apgūt specialitāti. Abiem ir bagāts darba mūžs un uzkrāta vērtīga pieredze, Jurijam ir 37 darba gadu stāžs, bet Valentīnai 40, viņai pasniegts arī  pateicības raksts (apliecība) par ieguldītajiem darba gadiem un Darba veterāna medaļa.

Pāra laime ir ģimene – izaudzināti divi bērni – dēls un meita, izloloti mazbērni – divas mazmeitas, divi mazdēli un tagad jau priecē četri mazmazbērni. Valentīna un Jurijs pateicas ģimenei par kopā būšanu un rūpēm!

Dimanta pārim vēlam veselību un mīlestību!

Lai Dimanta pāru kopā būšanas stāsti, kas caurvij cieņu, sapratni un uzticību, ir iedvesma un paraugs jaunajiem valmieriešiem, kuri ir savas ģimenes veidošanas sākumā.

Valmieras pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.aprīļa domes sēdē apstiprināja Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas svinīgo ceremoniju “Gada Zelta pāris” un “Gada Dimanta pāris” nolikumu. Šo svinīgo ceremoniju mērķis ir stiprināt ģimenes un laulības lomu mūsdienu sabiedrībā, kā arī godāt vērtības – ģimeni un laulību.