Sveikti Valmieras novada sporta laureāti

Piektdien, 11.martā, Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā notika Valmieras novada sporta laureātu godināšanas ceremonija. Atskatoties uz paveikto sportā, izvērtējot sasniegumus un panākumus, tika apbalvoti Valmieras novada labākie sportisti un komandas, godināti treneri.

“No sirds lepojamies un pateicamies! Jūsu sasniegtais ir ne tikai būtisks ieraksts Valmieras novada un Latvijas sporta vēsturē, bet arī iedrošinājums jauniem sākumiem un spēkam turpināt. Jūs noteikti esat paraugs jaunajiem sportistiem, jūs iedvesmojat aktīvam dzīvesveidam un veselīgam skatam uz dzīvi. Un arī savai pašvaldībai jūs esat labākais dzinējspēks uzlabot sporta piedāvājumu un spert drosmīgus soļus infrastruktūras pilnveidošanā. Valmieras novads ir atzīts par Gada sporta pašvaldību 2021. Tas ir mūsu kopdarbs un tagad arī mērķis turpināt. Šodien tiekamies atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā, vietā, kuras tapšanas ierosinātājs bija pats izcilais soļotājs. Viņš ne tikai ir pirmās olimpiskās medaļas ieguvējs Latvijai, bet arī aktīvi iesaistījās, lai sportistiem būtu atbilstoša vieta treniņiem un sacensībām. Jau tolaik tas bija kopdarbs sportistiem, treneriem, līdzjutējiem, pašvaldībai, ko turpinām. Īpaši ir arī tas, ka šodien apbalvojumu par mūža ieguldījumu saņem Jāņa Daliņa amata brālis – soļotājs Aivars Rumbenieks. Mums ir spēcīgi pamati un spēcīgs turpinājums. Lai izdodas arī turpmāk,” vēlēja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Apbalvojumu “Mūža ieguldījums sportā” saņēma vieglatlētikas soļošanas treneris Aivars Rumbenieks, kurš sagatavojis vairākus olimpiskos soļotājus, Sidnejas Olimpisko spēļu otrās vietas ieguvēju soļošanā 50 km distancē Aigaru Fadejevu, kā arī Tokijas Olimpisko spēļu dalībniekus Arni Rumbenieku un Ruslanu Smolonski. Aivars Rumbenieks 2018. gadā saņēma Latvijas Vieglatlētikas savienības apbalvojumu “Mūža ieguldījums sportā”.

Apbalvojumu “Gada sportists” saņēma BMX riteņbraucējs Helvijs Babris, kurš piedalījās Tokijas Olimpiskajās spēlēs un 2021. gada sezonas sākumā izcīnīja augsto trešo vietu Pasaules kausa BMX superkrosa trešajā posmā.

Apbalvojums “Gada uzlecošā zvaigzne” piešķirts vieglatlētei, Valmieras Sporta skolas audzēknei un Latvijas izlases dalībniecei Agatei Caunei. Viņa 2021. gadā izcīnīja otro vietu Eiropas U20 čempionātā 5000m distancē, sasniedza personīgos rekordus sešās distancēs: 400m, 800m, 1500m, 3000m, 5000m, 10000m, četrās no tām ieguva meistarkandidāta klasifikāciju, kā arī uzstādīja Latvijas rekordu U18 vecuma grupas 10000m distancē.

“Gada treneris” ir Raitis Ravinskis, Agates Caunes treneris, sava darba entuziasts, kurš vairāk nekā 45 gadu ilgajā trenera darba pieredzē ir sagatavojis vairākus augstas klases vieglatlētus un olimpisko spēļu dalībniekus. Raitis Ravinskis veic arī dažādu līmeņu vieglatlētikas sacensību organizēšanu Valmierā un pilda galvenā tiesneša darba pienākumus, mācot un iesaistot sacensību tiesāšanā jaunos vieglatlētus. 2022. gada 12. janvārī saņēmis Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumu nominācijā “Treneris” par ieguldīto darbu, vieglatlētikas attīstības veicināšanu un popularizēšanu Valmierā.

Apbalvojumu “Gada sporta organizācija” saņēma Kocēnu Sporta klubs. Tā sieviešu un vīriešu florbola komandas “RUBENE” izcīnīja uzvaras Latvijas čempionāta Elvi virslīgā, kā arī sieviešu florbola komanda “RUBENE-1” izcīnīja trešo vietu Latvijas čempionāta virslīgā. Kocēnu Sporta klubs ar milzīgu mērķtiecību un neatlaidīgu darbu ir panācis florbola sporta attīstību Vidzemē, iesaistot gan mazus, gan lielus sportot gribētājus.

Tituls “Paraugs sportā” piešķirts Kocēnu Sporta skolas direktoram Jānim Dainim, kurš ir arī veterānu sporta dzīves aktīvists un ar lielisku enerģiju sporta dzīvē iesaista dažāda vecuma sporta entuziastus. Jānis Dainis ir arī aktīvs sporta pasākumu organizators un sacensību dalībnieks vairākos sporta veidos.

Apbalvojumu saņēma sportisti Aivars Šmaukstelis, Aleksa Zommere, Alvis Jaunzems, Andris Grīnbergs, Arnis Rumbenieks, Arnis Žviriņš, Ervīns Grencis, Evelīna Sirmā, Helvijs Babris, Ilva Struka, Ivars Mauriņš, Janeks Šelkovskis, Jānis Anšmits, Jānis Bergholds, Kristaps Miķelsons, Kristīne Strazdīte, Līga Valdmane, Līva Bērziņa, Oskars Ķibermanis, Raimonds Krollis, Rihards Matrevics, Rinalds Jānis Kārkliņš, Roberts Slotiņš, Roberts Treimanis, Santa Paegle, Terēze Zalte, Vilma Alberinga un Vineta Pētersone. Apbalvojumu saņēma junioru vecuma sportisti Agate Caune, Aija Denija Trēziņa, Amanda Veikšāne, Andris Roberts Folkmanis, Edgars Jurkāns, Elizabete Krista Juraša, Emīls Putniņš, Kristers Lūsiņš, Lauris Pēteris Vējš, Maksims Toņiševs, Marta Marksa, Niks Dusalijevs, Pauls Alberings, Roberts Saulītis un Rolands Riekstiņš. Apbalvojumu saņēma sporta veterāni Ainārs Leimanis, Aleksandrs Kacēvičs, Aleksejs Koziņecs, Andis Gailis, Artis Kļaviņš, Artis Zariņš, Dina Alksne, Elmārs Gulbis, Guntis Apse, Ilona Apele, Inga Amerika, Inguna Korņējeva, Ints Lērme, Irina Birjukova, Jānis Dainis, Jānis Karlivāns, Jānis Zagorskis, Jevgēņijs Katājevs, Juris Bērziņš, Laila Ceika, Lauris Ceļš, Marina Šarova, Māris Bemers, Māris Jirgensons, Marta Ādamsone, Normunds Bucenieks, Normunds Cercins, Raitis Lērme, Ritvars Bušmanis, Sandis Pētersons, Sandra Pēča, Sindija Siliņa, Uldis Ābeltiņš, Vaira Grigorjeva un Valdis Blūms. Apbalvojumu saņēma treneri Ainārs Pēčs, Aiva Miķelsone, Aivars Rumbenieks, Andis Bērziņš, Andrejs Jesko, Andrejs Rožlapa, Andris Robalds, Gatis Ērglis, Gatis Kalniņš, Guntars Markss, Ivars Jēkabsons, Ivars Slotiņš, Ivo Lakučs, Jānis Dainis, Jānis Jurašs, Jurģis Kalns, Juris Grībergs, Kaspars Pakers, Kaspars Reikmanis, Kristaps Staņa, Linda Līce, Mārtiņš Larinovs, Mihails Savčenko, Miks Puķītis, Olafs Lakučs, Pēteris Karlivāns, Raitis Ravinskis, Roberts Trepšs, Sandis Krasts, Sandra Bobrova, Tamazs Pertija, Toms Biernis un Uģis Traubergs.

Atzinības rakstus par veterānu sporta virzīšanu un uzturēšanu Valmieras novadā saņēma Ieva Stiģe, Sandra Kaufmane un Jānis Dainis.

Apbalvojumus saņēma 14 Valmieras novada sporta komandas: divas badmintona komandas “FZ FORZA VALMIERA”, futbola komandas “Valmiera FC” un “Valmiera FC-2”, vīriešu florbola komanda “RUBENE”, sieviešu florbola komandas “RUBENE” un “RUBENE-1”, divas frisbija komandas “Insider”, regbija komanda “Fēnikss”, Burtnieku apvienības dāmu volejbola komanda, Valmieras novada kungu volejbola komanda 55+, Valmieras novada vīriešu volejbola komanda 40+, Valmieras novada vīriešu volejbola komanda 35+.

Valmieras novada sporta laureātā sportisti pārstāvēja 22 sporta veidus: airēšanas slalomu, armvrestlingu, auto sportu, badmintonu, bobsleju, BMX riteņbraukšanu, florbolu, frisbiju, futbolu, galda hokeju, krosmintonu, novusu, regbiju, stenda šaušanu, jāšanas sportu, MTB riteņbraukšanu, orientēšanās sportu, pauerliftingu, peldēšanu, smagatlētiku, vieglatlētiku un volejbolu.

Godalgotie sportisti saņēma īpašas stikla piemiņas balvas ar Valmieras novada izaugsmes medaļu.

Norisi bagātināja Rīgas Cirka mākslinieki. Par muzikālo noformējumu rūpējās 2021. gada televīzijas šova “X Faktors” uzvarētāja Grēta Grantiņa, mūziķis Ēriks Upenieks un DJ All-Viss.

FOTOGALERIJA