Sveikti Valmieras novada Goda un Gada cilvēki

Sestdien, 19. novembrī, pirmo reizi kopš Valmieras novada izveidošanās svinīgā ceremonijā koncertzālē “Valmiera” tika pasniegti novada augstākie apbalvojumi “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks”.

Sestdien, 19. novembrī, pirmo reizi kopš Valmieras novada izveidošanās svinīgā ceremonijā koncertzālē “Valmiera” tika pasniegti novada augstākie apbalvojumi “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks”.

“Jūs esat īpaši stāsti Valmieras novada un Latvijas lappusēs. Jūs sargājat un dalāties ar dārgākajām vērtībām, jūs iedvesmojat, glābjat, palīdzat satikties īstajiem cilvēkiem un sirds darbiem, jūs atbalstāt, darāt, rūpējaties, dodat cerību. No sirds par to pateicamies un lepojamies! Taču Valmieras novada iedzīvotāji ir darītāji. Viņi neapstājas pie sasniegtā, bet panākumus svin ar jauniem mērķiem. Tas ir arī viens no šī apbalvojuma pamatakmeņiem – turpināt darīt, stiprināt saknes un tiekties uz izaugsmi. Tāpēc, no sirds jums pateicoties, mēs zinām, ka viss turpināsies. Pasniedzot šos apbalvojumus Latvijas dzimšanas dienas noskaņās, mēs apliecinām, cik svarīgs ir katrs darbs un doma, lai mēs dzīvotu neatkarīgā, uz izaugsmi vērstā valstī. Paldies par nenovērtējamo ieguldījumu Valmieras novada un Latvijas labā!” apbalvojumu saņēmējus sveica Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Par mīlestības pret sportu veicināšanu bērnu un jauniešu vidū, gan esot skolotājai, gan 1960. gados aicinot Valmierā iepazīt un attīstīt tādu sporta veidu kā badmintons, par Valmieras vārda nešanu pasaulē, piedaloties dažādu sporta veidu sacensībās un turpinot to darīt arī šobrīd senioru vecuma grupā, uzrādot augstvērtīgus rezultātus pasaules līmenī, kā arī par aicināšanu iesaistīties sportā un līdzcilvēku iedvesmošanu apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma sportiste, sporta entuziaste Marta Ādamsone.

Par nenovērtējamo un nenogurstošo ieguldījumu, veicinot Valmieras, Valmieras novada un Giterslo apriņķa (Vācija) sadarbību vairāk nekā 20 gadu garumā, palīdzot dažādām Valmieras novada iestādēm, biedrībām sadarbībā ar Vāciju īstenot attīstības, izglītības, kultūras, sporta, uzņēmējdarbības, sociālās jomas, infrastruktūras projektus, rast sadarbības partnerus, gūt pieredzi, apbalvojums “Valmieras novada Goda pilsonis” piešķirts Valmieras novada un Giterslo reģiona sadarbības koordinatorei Rudītei Markus. Savukārt par šī darba veikšanu Vācijā apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma Hanss Joachims Švolovs (Hans-Joachim Schwolow), pateicoties par spēju piesaistīt attiecīgās jomas speciālistus, lai sadarbības projektus īstenotu gan lēmuma pieņemšanas, gan kvalitatīvas izpildes līmenī, par joprojām aktīvu iesaisti Valmieras novada un Giterslo apriņķa sadarbībā, sekojot līdzi notiekošajam, rosinot jaunas iniciatīvas un stiprinot sadarbības virzienus. Jāpiemin, ka šogad aprit Valmieras un Giterslo reģiona sadarbības 30. gadskārta.

Par ieguldījumu kanisterapijas (rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni) piedāvājuma attīstīšanā, tādējādi palīdzot stiprināt bērnu emocionālo, garīgo un fizisko veselību, kā arī par ieguldījumu lasīšanas ar suni programmas izveidošanā Valmieras integrētajā bibliotēkā apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma kanisterapijas speciāliste, kinoloģe Ingūna Tihomirova.

Par ieguldījumu sporta izglītības attīstībā Valmierā, vairāk nekā 40 gadu garumā trenējot jaunos vieglatlētus, koordinējot dalību dažāda līmeņa sacensībās, piedaloties sacensību rīkošanā un tiesāšanā, izveidojot un attīstot Valmieras Vieglatlētikas klubu, par sportistu sagatavošanu augstvērtīgiem sasniegumiem, regulāru Latvijas izlašu dalībnieku sagatavošanu, par ieguldījumu pilsētas un novada vieglatlētikas attīstībā apbalvojums “Valmieras novada Goda pilsonis” piešķirts vieglatlētikas trenerim Raitim Ravinskim.

Par mērķtiecīgu, uz attīstību vērstu uzņēmējdarbības stiprināšanu jau 30 gadu garumā, arī dažādos pārmaiņu laikos rūpējoties par darbinieku labklājību, vietējās kopienas attīstību, par aktīvu, atbildīgu rīcību, spējot saskatīt izaugsmes iespējas un tās īstenojot lauku teritorijā, apliecinot, ka reģiona izaugsmi veido attīstība visā tā teritorijā, apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma uzņēmēji Ilze un Valters Bergi (SIA “Zaltes”).

Par entuziasmu, sabiedrības iesaistīšanu, kopienas stiprināšanu, aicinot ikvienu iesaistīties Jāņparka iedzīvotāju iniciatīvas grupā ar mērķi kopt un attīstīt parku, veicināt tajā dažādas norises, apbalvojums “Valmieras novada Gada cilvēks” piešķirts Jāņparka iedzīvotāju iniciatīvas grupas aktīvistei Annai Brokai.

Par nenovērtējamo darbu, sarakstot grāmatu Valmieras Mūzikas skolai simtgadē “Dzīvesstāsti nošu līnijās”, veicot mutvārdu vēstures pētījumu, iemūžinot Valmieras Mūzikas skolas skolotāju dzīvesstāstus, kas ir stāsti arī par mūzikas izglītības attīstību Valmierā, dzimtu stāsti, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma grāmatas autore, pētniece Agita Mačuka.

Par nenogurstošu sirdsdarbu, organizējot palīdzības sniegšanu Valmierā un Valmieras novadā nonākušajiem kara bēgļiem no Ukrainas. Par atsaucību, informācijas sniegšanu medijiem par pieredzēto un spēju iedvesmot līdzcilvēkus, arī pašai esot kara bēglei, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma Ukrainas iedzīvotāja Polina Lypova, kura, dzīvojot Valmierā, sniedza atbalstu Valmierā mītošajiem kara bēgļiem.

Par drosmīgu un pašaizliedzīgu brīvprātīgo darbu, sniedzot atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem kara apstākļos, gan dodoties uz Ukrainu, lai tur nogādātu glābšanā un ugunsdzēsībā noderīgu aprīkojumu un Valmieras novada iedzīvotāju saziedoto, gan organizējot palīdzības un atbalsta sniegšanu Latvijā nonākušajiem Ukrainas iedzīvotājiem, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma brīvprātīgais ugunsdzēsējs Dzintars Robulis.

Apbalvojumu saņēmējiem pasniedza īpašu Valmieras novada nozīmīti. Tajā atainots Valmieras novada ģerbonis – ozols uz pakalna zelta laukā un ūdens motīvs, simbolizējot latviskumu, pamatīgumu, stabilitāti, spēku, dabas mīlestību, pēctecību un tradīcijas, tiekšanos uz izaugsmi un attīstību, dzīvību un dinamiku. Valmieras novada ģerboņa, karoga un apbalvojumu dizaina autori ir heraldikas mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs.

Svinīgo ceremoniju ar muzikālo programmu bagātināja Aija Vītoliņa un Mārcis Auziņš. Ceremoniju vadīja aktieris un režisors Intars Rešetins.

Apbalvojumi “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks” pēc Valmieras novada izveides pasniegti pirmo reizi. Iedzīvotāju iesniegtos pieteikumus apbalvojumiem vērtēja Valmieras novada pašvaldības domes apstiprināta komisija – Valmieras novada iedzīvotāji, dažādu jomu pārstāvji.

Pateicamies iedzīvotājiem par labajiem vārdiem, piesakot līdzcilvēkus apbalvojumiem!

FOTOGALERIJA