Sveicam valmierieti Ludmilu Tomsoni 100 gadu jubilejā!

Sveicam valmierieti Ludmilu Tomsoni 100 gadu jubilejā!

Saulainā pavasara dienā, 24. maijā, savu simts gadu jubileju svinēja valmieriete Ludmila Tomsone. Vēlam dzimšanas dienas gaviļniecei daudz laimes, veselību un tikpat možu garu arī turpmāk!

Ludmila, kura kopš bērnības dienām mīļi dēvēta par Milliju, savu bērnību pavadījusi Salacgrīvas pusē, pie Salacas krastiem. Pie darba radusi jau no mazām dienām – agros rītos, kamēr saule vēl tikai aust, devusies ganībās. Un kamēr tēvs strādājis par mežsargu un mamma dienas pavadījusi lauku darbos, Ludmila palīdzējusi ar mājas soli. Bērnības dienas atcerās ar labām atmiņām, nav bijis, par ko sūdzēties, un vecāki labi izaudzinājuši. Jubilāres tēvs bijis nopietns un kluss, taču mamma – vienmēr labprāt parunājusies. Arī Ludmila pēc nodzīvotā gadsimta vēl aizvien ir dzīvespriecīga un runātīga.

Tālāk dzīves ceļš no Salacgrīvas vedis uz Aizputi, bet pēcāk uz Valmieru. Darba mūžs aizvadīts Valmieras slimnīcā (tagadējā Vidzemes slimnīca), Infekciju nodaļā kā dezinfektorei. Taču, ja slimnīcā trūkušas darba rokas, palīdzējusi arī citos darbos.

Lielākais Ludmilas atbalsts un stiprais plecs vecumdienās ir dēls un vedekla, kuri diendienā mīļi rūpējas par viņu. Ludmilas ģimenes saimi nu kuplina vairākas paaudzes – dēls un meita, 6 mazbērni, 12 mazmazbērni un 9 mazmazmazbērni.

Dzimšanas dienas gaviļnieci skaistajā jubilejā sveica Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, un Kaija Muceniece, Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldes vadītāja.

Valmieras novada pašvaldībā ir tradīcija apsveikt iedzīvotājus simtajā un katrā nākamajā dzimšanas dienā, pasniedzot arī 150 eiro lielu pabalstu.