Suņu pastaigu laukums Rubenē

Suņu pastaigu laukums Rubenē

Suņu pastaigu laukums Rubenē

Projekta pieteikums

Projekta nosaukums: Suņu laukums aktīvai un drošai atpūtai

Projekta īstenošanas vieta: Kalna iela 1, Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov. 

Projekta pieteicējs: Anda Čukure

Īss projekta kopsavilkums: Šī projekta mērķis ir izveidot Rubenes ciemā norobežotu suņu laukumu, kurā suņu saimniekiem būs iespēja justies mierīgi par savu četrkājaino draugu, jo arī viņiem būs iespējama bezrūpīga pastaiga, kura iespējama bez pavadas, norobežotā suņu laukumā, kurā izvietoti šķēršļi aktīvai atpūtai.

Projekta un tā nepieciešamības apraksts: Suņu laukums būs publiski pieejams ikvienam, tas paredzēts šādām aktivitātēm: 

• jebkuram suņu saimniekam ikdienas treniņiem ar savu suni;

• kinologiem apmācību vadīšanai individuāli vai grupās (bezmaksas);

• dzīvnieku un to saimnieku socializēšanās aktivitātēm.

Laukumā vienlaicīgi varēs atrasties dažādu vecuma suņi (no kucēna līdz pieaugušiem suņiem). Tā būtu ne tikai vieta, kur apmācīt savu suni, bet arī vieta, kur suņu saimniekiem meklēt un atrast domu biedrus.

Primārā mērķauditorija ir Rubenes ciemā dzīvojošie suņu saimnieki un to dzīvnieki, taču laukums būtu pieejams ikvienam suņu saimniekam. Rubene ir ļoti ainaviska vieta, kuru ir iecienījuši arī Valmieras iedzīvotāji – pastaigas apkārt ūdenstilpnēm, pastaigas Vaidavas pilskalnā, krodziņš “Mazais Ansis”. Suņu laukums būtu vēl viens iemesls pilsētas iedzīvotājiem izbraukt pie dabas ar saviem mīluļiem.  Padarot vidi draudzīgāku suņiem un to saimniekiem, tiek panākti arī citi ļoti būtiski mērķi, kas ietekmē sabiedrības izaugsmi kopumā. 

Pirmkārt, ja ir ierobežots laukums suņiem, kas ir drošs un pielāgots treniņiem, pastāv cerība, ka arvien vairāk suņu saimnieki izmantos labiekārtotas vides iespēju – izglītos sevi un apmācīs savus mīluļus, lai tie neradītu draudus nedz sev, nedz apkārtējiem. Incidenti, kuri saistīti ar suņu agresiju lielākoties izpaužas saimnieku nezināšanas un bezatbildības dēļ. Suņu laukumu drīkstēs izmantot kinologi, lai vadītu seminārus un praktiskās nodarbības, iepriekš piesakot laukuma rezervāciju, lai citi laukuma apmeklētāji būtu informēti par laukuma izmantošanas laikiem.

Otrkārt, drošs, iežogots laukums Rubenes ciema teritorijā ļaus vienlaicīgi atpūsties dažādām sabiedrības grupām viena otrai netraucējot. Sabiedrības daļa, kas baidās no dzīvniekiem, varēs justies komfortabli. 

Suņu laukums nav tikai zāliens ar šķēršļiem, bet ļoti komunikabla vieta, kurā var socializēties ne tikai dzīvnieki, bet arī cilvēki, apmainoties ar vērtīgu informāciju un attīstot domu biedru grupas.

Projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums: 26683, 71 EUR

Pašvaldības atbildīgo speciālistu vērtējums

Projekta pieteikums atbilst konkursa nolikumam. Taču projekta realizēšanai nepieciešams izvērtēt, kas un cik daudz būs šī laukuma potenciālie lietotāji. Projekts nebūtu realizējams izvēlētajā vietā, projekta atbalsta gadījumā, nepieciešams vienoties par citu tā realizēšanas vietu.

Līdzdalības budžeta projektu un iedzīvotāju iniciatīvu projektu vērtēšanas komisijas lēmums

Komisija atbalsta projekta idejas virzību līdzdalības budžeta publiskajam balsojumam.