Sumināti Valmieras teātra aizvadītās sezonas gada mākslinieki un izrāde

27.decembrī Valmieras teātra gada noslēguma pasākumā sumināti aizvadītās sezonas iemīļotākie mākslinieki un izrāde skatītāju vērtējumā. Noteikti arī labākie aktieri un aktrises kolēģu skatījumā. Lai gan iepriekšējā gadā skatītāju balsojuma tradīcija izpalika aizliegumu pilnvērtīgi apmeklēt kultūras pasākumus dēļ, šis ir jau desmitais gads, kad Valmieras teātris sadarbībā ar Latvijā vadošo piena pārstrādes uzņēmumu “Food Union” sumina aizvadītās sezonas favorītus.

27.decembrī Valmieras teātra gada noslēguma pasākumā sumināti aizvadītās sezonas iemīļotākie mākslinieki un izrāde skatītāju vērtējumā. Noteikti arī labākie aktieri un aktrises kolēģu skatījumā. Lai gan iepriekšējā gadā skatītāju balsojuma tradīcija izpalika aizliegumu pilnvērtīgi apmeklēt kultūras pasākumus dēļ, šis ir jau desmitais gads, kad Valmieras teātris sadarbībā ar Latvijā vadošo piena pārstrādes uzņēmumu “Food Union” sumina aizvadītās sezonas favorītus.

Harijs Panke, “Food Union” padomes priekšsēdētāja vietnieks: “Valmieriešiem un visai Latvijai ir paveicies, ka šeit – Vidzemes vidienē – jau gandrīz simts gadus iespējams baudīt augstvērtīgās Valmieras Drāmas teātra izrādes. Un precīzi vienu dekādi mūsu uzņēmumam ir tas gods būt par teātra uzticamo partneri. Apsveicu konkursa laureātus ar nozīmīgo titulu saņemšanu šajā jubilejas gadā un visam teātra kolektīvam vēlu neizsīkstošu radošumu, ar skatītājiem un ovācijām piepildītu zāli.”

Šogad skatītāju un kolēģu vērtējums sakritis tikai vienā pozīcijā, kā “Gada aktrise” atzīta Elīna Vāne par Martas lomu izrādē “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?”, par ko skatītāju atzinību saņēmusi arī šī gada “Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojumā. “Gada aktrises” titulu skatītāju vērtējumā iegūst arī Klinta Reinholde par Vizmas lomu izrādē “Mēs, roks, sekss un PSRS”. Savukārt kolēģi ar savu balsojumu novērtējuši Ievas Esteres Barkānes sniegumu izrādēs “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?” un “Liesmojošā tumsa”.

Kungu kategorijā titulu “Gada aktieris” skatītāju vērtējumā jau vairākus gadus nemainīgi iegūst aktieris Mārtiņš Meiers, kas aizvadītajā sezonā atveidoja komponistu Emīlu Dārziņu Vara Braslas pēdējā teātra iestudējumā “Es neesmu klaviernieks”. Skatītāji novērtējuši arī Eduardu Johansonu, kurš par Uģa lomu izrādē “Mēs, roks sekss un PSRS” saņēmis arī nomināciju kategorijā “Gada aktieris”.

Kolēģi par labākajiem atzinuši Mārtiņu Liepu par tēlojumu izrādēs “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?”, “Kalendārs mani sauc” un Akselu Aizkalnu par lomām izrādēs “Amerikāņu bizons” un “Liesmojošā tumsa”.

Kategorijā “Gada izrāde” Valmieras teātra skatītāju balsojuma rezultāti sakrīt ar “Spēlmaņu nakts” skatītāju vērtējumu, par favorītu atzīstot izrādi jauniešiem “Mēs, roks, sekss un PSRS” Jāņa Znotiņa režijā, kura ieguvusi dažāda vecuma skatītāju neviltotu mīlestību.

Gada tehniskā darbinieka balva šogad piešķirta uzvedumu daļas direktora palīgam Ričardam Pūgulim.

Īpašs paldies par atbalstu laureātu sveikšanā teātra ilggadējiem draugiem un atbalstītājiem Latvijas vadošajam piena pārstrādes uzņēmumam “Food Union”, Valmieras novada pašvaldībai, Valmiermuižas alus darītavai, restorāniem “Rātes vārti” un “Akustika”, uzņēmumam “Eirovīns”, grāmatnīcai “Zvaigzne ABC”, SPA salonam “Līga”, salonveikalam “Komforts”, ziedu salonam “Vētras” un Valmieras peldbaseinam.

Aizvadītā sezona Valmieras teātrim bijusi izaicinājumu, pārmaiņu un pielāgošanās pilna, bet mākslinieciskais pacēlums un skatītāju nerimstošais atbalsts ļoti stiprina. Sirsnīgs paldies un uz tikšanos nākamgad arī teātra jaunajā pagaidu mājvietā – topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”.

Informāciju sagatavoja:
Marta Cekule,
Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste