Sudraba medaļa Baltijā Valmieras tehnikuma mašīnbūves komandai

Valmieras tehnikums

Aizvadītās nedēļas izskaņā Jelgavā norisinājās pirmais Baltijas mēroga profesionālās izglītības audzēkņu konkursa fināls vairākās disciplīnās, kur savā starpā sacentās izcilākie metālapstrādes un mašīnbūves tehniķi, tai skaitā Valmieras tehnikuma komanda, demonstrējot paveikto mājasdarbu un apliecinot savas profesionālās prasmes.

Valmieras tehnikuma komandu pārstāvēja Matīss Meinards Puķulauks, Kristiāns Grencis un Dainars Miezis, metālapstrādes skolotāja Roberta Beriņa pavadībā. Jaunieši izgatavoja elektrobagiju, iegūstot otro vietu mašīnbūves kategorijā, nedaudz atpaliekot no kaimiņiem igauņiem.

Skolotājs Roberts Beriņš, izvērtējot citu dalībnieku sniegumu, saka: “Svarīgi ir ievērot visus drošības pasākumus un izmantot atbilstošus individuālos aizsarglīdzekļus. Salīdzinājumā ar mums, kaimiņvalstīm šī daļa bija krietni vājāka.”

Konkursa ietvaros puiši piedalījās tehnikas un inovāciju festivālā “Mehatrons 2023”, izstādē demonstrējot izveidoto elektrobagiju. Komanda aicināja apmeklētājus apskatīt produktu, ļaujot to izmēģināt un informējot par tā izstrādes procesu, tehniskajiem risinājumiem un citiem interesējošiem jautājumiem, kas rezultējās ar vislielāko balsu skaitu un skatītāju simpātijas titulu.

Katra komandas dalībnieka sniegums bija daļa no panākumu atslēgas. Skolotājs Roberts, kurš ir lielisks mentors, izceļ jauniešu stiprās puses: “Matīss ir labs pārdevējs un jebkuram produktam ir nepieciešams lielisks mārketings, lai to pamana arī citi, kā tas notika izstādē, kad elektrobagijs ieguva skatītāju simpātiju. Savukārt Kristiāna stiprā puse ir viņa enerģija, dzirkstelīte acīs un zināšanas, kas radušās pašmācības ceļā, mēģinot un darot. Dainars vislabāk orientējas dažādos materiālos, to fiziskajās un mehāniskajās īpašībās.”

Vieta izaugsmei ir vienmēr, tāpēc, lai sasniegtu vēl augstākus rezultātus, nepieciešams analizēt savu sniegumu un papildināt savas zināšanas konkrētās jomās. Iespējams, nākotnē jaunieši radīs vēl kādu elektrobagiju, kas būs vēl konkurētspējīgāks.

Informāciju sagatavoja:

Agnese Kelpša-Čubrova,

Valmieras tehnikums