Studentiem no daudzbērnu ģimenēm būs iespēja saņemt sociālo stipendiju

Iespēja saņemt sociālo stipendiju

Saeima trešdien, 16.jūnijā, otrajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz nodrošināt iespēju studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm saņemt atbalstu – sociālo stipendiju -, ko piešķirs no valsts budžeta līdzekļiem.

“Sociālā stipendija iecerēta kā atbalsts tiem jauniešiem, kas nāk no daudzbērnu ģimenēm. Tas ir jauna veida atbalsts studējošajiem, ņemot vērā sociālos kritērijus, jo līdz šim stipendijas piešķirtas, vadoties tikai pēc sekmju izvērtējuma,” sacīja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Tiesības uz sociālo stipendiju paredzētas studējošajiem līdz 25 gadu vecumam, kas studē Latvijā pilna laika studijās klātienē pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā, bakalaura studiju programmā vai profesionālajā studiju programmā. Lai saņemtu stipendiju, studējošajam būs jāatbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām.

Ministru kabinets noteiks studējošo kategorijas, kurām piešķir sociālo stipendiju, sociālās stipendijas piešķiršanas nosacījumus, tostarp ņemot vērā studējošā sekmju līmeni un ienākumus, kā arī sociālās stipendijas apmēru un tās piešķiršanas kārtību, paredz grozījumi.

Grozījumi Augstskolu likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, savukārt sociālo stipendiju studējošajiem piešķirs no 2021.gada 1.septembra.

Foto: pexels.com

Informāciju sagatavoja:

Saeimas Preses dienests

E-pasts: