Studenti no Zviedrijas iepazīstas ar vides pārvaldību Valmieras novadā

Studenti no Zviedrijas iepazīstas ar vides pārvaldību Valmieras novadā

24. aprīlī Valmierā viesojās Stokholmas Universitātes Dabas ģeogrāfijas departamenta studenti, kuri Zviedrijā apgūst vides pārvaldību, un viņu pasniedzēji.

Viens no studiju programmas mērķiem ir izzināt citu valstu pieredzi vides pārvaldībā un veikt lauka pētījumu, tāpēc arī šoreiz pieredzes apmaiņā Zviedrijas universitātes pārstāvji izvēlējās doties uz Valmieru. Tiekoties ar Valmieras novada pašvaldības Attīstības nodaļa vadītājas vietnieci, attīstības plānotāju Līgu Bieziņu studenti uzzināja vairāk par Valmieras novada teritorijas daudzveidību, attīstības perspektīvām, sporta, izglītības, atpūtas iespējām Valmieras novadā. Tāpat jaunieši iepazinās ar novada vides pārvaldības principiem un ilgtspējīgas saimniekošanas piemēriem.

Vizītes ietvaros studenti viesojās arī SIA “Valmieras ūdens”, lai uzzinātu par ūdenssaimniecības un siltumapgādes risinājumiem Valmierā, apmeklēja Vidzemes Augstskolu un Valmieras Integrēto bibliotēku, pārrunājot ar vides izglītību un iedzīvotāju iesaisti saistītus jautājumus. Viesi tika iepazīstināti ar SIA “Valmieras namsaimnieks” daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanas un renovācijas pieredzi pilsētā, kā arī apmeklēja uzņēmumus, kuri savā uzņēmējdabrībā īpaši domā par videi draudzīgiem, energoefektīviem risinājumiem, un citas iestādes.