Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas ārsti dodas uz kongresu Parīzē

Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas ārsti dodas uz kongresu Parīzē

No 24. marta līdz 28. martam VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- slimnīca) ārsti piedalījās Eiropas Psihiatru Asociācijas rīkotajā 31. Eiropas Psihiatrijas kongresā (31st European Congress of Psychiatry, EPA 2023), kas šogad norisinājās Parīzē, Francijā.

Kongresa virstēma šogad bija “Sociālā mijiedarbība: psihiatrijas kopīgs mērķis”, kurā četru dienu laikā starptautiski eksperti apsprieda jaunākās psihiatrijas tendences Eiropā. Kongresa mērķis bija pulcēt klīniskos psihiatrus, pētniekus, kā arī citu nozaru līderus, kuri apsprieda aktuālākās tēmas un jaunākos sasniegumus psihiskās veselības jomā. Pasākums ietvēra īpašu programma, kas pielāgota jauno ārstu-psihiatru vajadzībām, tostarp simpozijus un seminārus, kuru centrā tika izvirzītas aktuālākās tēmas psihiatrijā.

Kongresa programmā bija iekļauts plašs tēmu klāsts, kur intensīvā režīmā ārsti piedalījās dažādas lekcijas, piemēram, par kara, zemestrīču, migrācijas ietekmi uz psihisko veselību. Tika apspriestas jaunākās tendences, metodes un medikamenti dažādu psihisko slimību ārstēšanā. Kongresa laikā norisinājās arī lekcijas par personalizēto psihiatriju, depresiju, trauksmi, šizofrēniju, uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu, demenci, atkarībām u.c.

Dr. Ieva Everte norāda: “Bija ļoti noderīgi dzirdēt par citu valstu pieredzi dažādu psihisko slimību ārstēšanā un metožu pielietošanā gan par medikamentozo, gan nemedikamentozo terapiju. Mums bija iespēja satikt psihiatrus no visas Eiropas, dzirdēt citu Eiropas valstu speciālistu pieredzi. Bija iespēja piedalīties apaļā galda diskusijās “Ask the expert”, kuru laikā savus aktuālos jautājumus par dažādām psihiatrijas tēmām varējām uzdot augsti kvalificētiem psihiatriem no visas Eiropas.’’

Eiropas psihiatrijas kongress ir uzstādījis misiju nodrošināt arī turpmāk augstas kvalitātes izglītības apmācības, aptverot visus psihiatrijas aspektus.

Informāciju sagatavoja

Alise Seile
Sabiedrisko attiecību speciāliste
VSIA “Strenču PNS”