Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca piedalās vides iniciatīvā “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem”

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk – Slimnīca) piedalās vides iniciatīvā “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem”, iesaistoties Diena bez iepirkšanās kustībā, kas šogad visā pasaulē tiek atzīmēta 24.novembrī.

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk – Slimnīca) piedalās vides iniciatīvā “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem”, iesaistoties Diena bez iepirkšanās kustībā, kas šogad visā pasaulē tiek atzīmēta 24.novembrī.

Novembra beigās sākas Ziemassvētku izpārdošanas, un pasauli arvien vairāk pārņem t.s. Melnās piektdienas atlaižu un iepirkšanās bums. Tas aizsākās Ziemeļamerikā, bet nu ir pārņēmis arī Eiropu. Mums visiem tiek piedāvātas lietas ar milzīgām atlaidēm, un cilvēki arvien vairāk krīt kārdinājumā pirkt to, kas viņiem nebūt nav vajadzīgs.

Diena bez iepirkšanās ir atgādinājums samazināt patēriņu ne tikai vienu dienu gadā, bet visu cauru gadu. Tā ir iespēja pavaicāt sev – vai tiešām viss impulsīvi iekārotais ir nepieciešams? Varbūt varam lietas labot, nomāt vai aizņemties no kaimiņiem, tādā veidā samazināt savus izdevumus un jaunu priekšmetu ražošanai nepieciešamos dabas resursus.

Diena bez iepirkšanās ir arī protests – mums nav jāpērk un jāpatērē, lai justos labi un pavadītu laiku jēgpilni. Katrs no mums var mainīt savus personīgos paradumus un aicināt to darīt arī citiem.

Aicinot apdomāt iepirkšanās paradumus, Slimnīca organizē vides akciju “Esi pats kā dāvana”. Tās ietvaros projektu vadītāja Ilona Rāviete un sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Seile 6. decembrī organizēs Slimnīcas darbiniekiem meistarklasi videi draudzīgu dāvanu pagatavošanā. Vides akcijas aicinājums ir domāt par jēgpilnu dāvanu idejām, kas mazina nevajadzīgu iepirkšanos, rūpējas par maciņa finansiālo veselību un samīļo planētu Zemi, radot mazāk atkritumus.

Tā kā tuvojas Ziemassvētku labsirdības laiks, aicinām arī Strenču pilsētas un apkārtnes iedzīvotājus iesaistīties un pirmssvētku laikā sarūpēt videi draudzīgu dāvanu, kas Ziemassvētku dienās tiks pasniegta Slimnīcas mazāk nodrošinātajiem pacientiem. Par dāvanu nodošanu lūgums sazināties ar sabiedrisko attiecību speciālisti Alisi Seili, zvanot pa tālruni 22547832.

Atsauce: Iniciatīva “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” tiek īstenota pateicoties The Coca-Cola Foundation finansiālam atbalstam. The Coca-Cola Foundation ir The Coca-Cola Company globālā filantropijas struktūrvienība, kas tiecas risināt sabiedrības prioritātes starptautiskajās kopienās, kurās mēs dzīvojam un strādājam.

Alise Seile
Sabiedrisko attiecību speciāliste
VSIA “Strenču PNS”