Strenču PNS organizēs semināru grupu dzīvokļu, daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru, sociālo aprūpes centru aprūpētājiem

Nodarbība par emocionālo inteliģenci

9. maijā Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca organizēs semināru grupu dzīvokļu, daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru, sociālo aprūpes centru aprūpētājiem, lai sniegtu zināšanas un iemaņas darbam ar klientiem ar psihiska spektra traucējumiem.

Psihiskās veselības aprūpes saskarsme balstās uz vispārpieņemtiem saskarsmes principiem, taču aprūpes un atbalsta personālam jāņem vērā arī klientu psihisko traucējumu specifika un jāveido pozitīva saskarsme. Aprūpes speciālistiem jāizrāda interese par klienta vajadzībām, velmēm, uzskatiem un ieinteresētība problēmas risināšanā. Lai nodrošinātu minētos saskarsmes principus un veidotu pielāgotu komunikāciju, ir noderīgi iegūt izpratni par psihiska spektra traucējumiem un to īpatnībām.

Seminārs norisināsies klātienē, šī gada 9.maijā, Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas Pacientu kluba zālē. Seminārā lekcijas lasīs slimnīcas ārsti, kapelāns. Praktisko daļu nodrošinās slimnīcas fizioterapeits un galvenā māsa. Lekcijas ietver tādas tēmas kā cilvēka pamatemocijas un to izpratne, pirmagresijas pazīmes, psihiskās veselības traucējumu izpausmes un uzvedības modeļi pacientiem ar noteiktām diagnožu grupām, komunikācija ar agresīvām personām. Viena lekcija būs praktiska – veltīta aprūpētāju pašsaglabāšanās un emocionālajai higiēnai un kā to ievērot caur fiziskajām aktivitātēm.

Dalība seminārā iespējama tikai tiem dalībniekiem, kuri iepriekš pieteikušies. Vietu skaits ir ierobežots. Par semināra apmeklējumu dalībnieki saņems slimnīcas sagatavotu apliecinājumu. Papildus jautājumiem: 26533038, projektu vadītāja Ilona Rāviete. Plašāk: www.strencupns.lv

Informāciju sagatavoja:
Alise Seile
Sabiedrisko attiecību speciāliste
VSIA “Strenču PNS”