Strenču apvienībā īstenoti iedzīvotāju iniciatīvu projekti

Līdz 2021. gada izskaņai atbalsta konkursa iedzīvotāju iniciatīvām “Sabiedrība ar dvēseli 2021” ietvaros veiksmīgi tika īstenoti 7 projekti. Ar pašvaldības finansiālu atbalstu pilnveidoti un labiekārtoti publiski pieejami objekti un vietas.

Gan lieli, gan mazi Sedas aktīvie iedzīvotāji devuši jaunu elpu pilsētas stadionam, lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu bērnu un jauniešu vidū. Sedēnieši atjaunoja futbola vārtus, tos nokrāsojot un uzstādot jaunus tīklus, izgatavoja un uzstādīja atkritumu urnas, atjaunoja savu laiku nokalpojušos soliņus, kā arī atbrīvoja skrejceliņu no ieaugušās zāles, tā padarot stadionu daudz pievilcīgāku.

Biedrība “Esam Jērcēniem” ierīkoja jaunu nožogojumu ap Jērcēnu pagasta simbolu – Kaņepju ozolu, tā uzlabojot dižkoka aizsardzību un vietas pievilcību.

Iedzīvotāju grupa “Labie darbi Plāņiem” izveidoja nelielu terasi-skatuvi pie Plāņu tautas nama, kur gada siltajā laikā notikt nelieliem koncertiem.

Savukārt Strenčos īstenoti 4 projekti – pie Strenču evaņģēliski luteriskās baznīcas pilnveidota brīvdabas ceremoniju vieta, nobruģējot jau iepriekš izveidotu celiņu. Biedrība “Vēja brāļu ordenis Stakeln” nosiltināja un izveidoja apdari motokluba ēkai, tai veiksmīgi iekļaujoties apkārtējā vidē. Biedrība “Šūpolēs” aktīvās atpūtas vietā “Birzīte” atjaunoja tajā uzstādītās, bet savu laiku nokalpojušās koka konstrukcijas – izgatavoja un uzstādīja vairākus masīvkoka solus un galdu, atjaunoja šūpoles, kāpnes uz upīti, basketbola vairogu un uzstādīja basketbola grozu, nomainīja balstu vertikālai kāpšanas sienai. Iedzīvotāju grupa “Strenču fotogrāfa Dāvja Spundes piemiņai” ciešā sadarbībā ar mākslinieku Edgaru Kvjatkovski izveidoja oriģinālu pieminekli Strenču vēstures foto dokumentētājam Dāvim Spundem – piemineklis ir fotoaparāta formā ar stiklā iestrādātiem Spundes fotouzņēmumiem.

Paldies projektu īstenotājiem!