Strenčos notiks rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” ceturtais posms

Strenčupītes rogainings

Pēc nepilniem diviem mēnešiem, 15. jūlijā, ceturtā sezona iecienītajam un biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotajam rogaininga seriālam “Pilsētas Leģendas” sasniegs ekvatoru, jo Strenčos Baltijas valstīs lielākajām komandu orientēšanās sacensībām norisināsies šī gada ceturtais posms, kas sauksies “Strenčupītes rogainings”.

Rogainings Valmieras novadā notiks jau piekto gadu pēc kārtas, un tas tiek rīkots sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, Isostar, Garmin, Kokmuižas alu, un Magnesia atbalstu. Dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvā 6h Garmin, 4h Kokmuiža un 2h Isostar rogaininga distances, kā arī 3h MTB, rogaininga skrējienu 2h (O –Run) un rogaininga pastaigu bērniem.

Šogad Strenčupītes rogainingā dalībnieki pirmoreiz viesosies mistiskajā Sedas purvā un meklēs kontrolpunktus Gaujas krastos. Gudri, sirmi vīri stāsta, ka Velns salasījis akmeņus un steidzies uz Strenci aizbērt Gauju. Aicinājis arī Velna māti līdz, bet tā nav gājusi. Tad nu Velns māti pieslēdzis pie akmens un gājis viens, bet iedziedājies gailis – un Velna nodoms izjucis. Tas nu mucis atpakaļ un mājās ātrās dusmās piekāvis vēl māti. Lielais iedobums akmenī palicis no Velna mātes muguras, bet otrs iedobums – no Velna ceļgala, kad tas dusmās meties mātei virsū. Pats akmens – Andrecēnu Velna (mātes) gulta – atrodas Naukšēnu pagastā. Savukārt Velna izbērtie akmeņi veido Strenču krāces.

Karte šoreiz būs izstiepta no Gaujas krastiem līdz pat Sedas purvam. Bet starts atradīsies pie Strenču kultūras centra.

Rogaininga sacensībās ar 2 līdz 4 dalībniekiem komandā piedalās gan sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari, gan arī aktīvā un sportiskā dzīvesveida mīļotāji, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darboties. Tāpēc šādu iespēju izmanto arī vairākas ģimenes, jo rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, jo dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un kontrolpunktu daudzumu.

Reģistrēties dalībai iespējams mājaslapā http://rogainings.lv/lv/registracija/ . Sīkāka informācija par sacensībām pieejama mājaslapā http://rogainings.lv.  Valmieras novada iedzīvotājiem, reģistrējoties sacensībām ar atlaides kodu STR23 tiek piemērota 20% atlaide no dalības maksas!

Informāciju sagatavoja: Biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība”