Vēl iespēja pieteikties stikla fotoplašu izgatavošanas un fotografēšanas ar lielformāta kameru darbnīcai

12.–13. augustā Strenčos analogo fotoprocesu pazinējs Armands Andže (BAL LAB) un mākslinieks Vladimir Svetlov (Orbīta) vadīs divu dienu meistarklases, kurās dalībnieki apgūs stikla fotoplašu izgatavošanu un fotografēšanu ar lielformāta kameru.

12.–13. augustā Strenčos analogo fotoprocesu pazinējs Armands Andže (BAL LAB) un mākslinieks Vladimir Svetlov (Orbīta) vadīs divu dienu meistarklases, kurās dalībnieki apgūs stikla fotoplašu izgatavošanu un fotografēšanu ar lielformāta kameru. Vietu skaits ir ierobežots, bet vēl ir iespēja pieteikties līdz 26. jūlijam, aizpildot elektroniski pieteikumu šeit.

Nedēļas nogales meistarklases notiks vietā, kur pirms 100 gadiem Strenču meistardarbnīcas fotogrāfi iemūžināja ļaudis un apkārt notiekošo – no ceļu avārijām līdz pat Gaujas paliem un saules aptumsumam.

Dalība meistarklasēs ir bez maksas. Dalībniekiem pašiem jārūpējas par transporta, nakšņošanas (no sestdienas uz svētdienu) un ēdināšanas iespējām. Pētot piemērotas nakšņošanas vietas, aicinām pievērst sabiedriskā transporta kursēšanas grafikam no Valmieras un Rīgas.

Darba valoda – angļu un/vai latviešu (atkarībā no nokopmplektētās grupas).

Šo divu dienu laikā meistarklašu dalībnieki uzzinās sausā fotografēšanas procesa vēsturi un tehnoloģijas, iemēģinās roku stikla plašu izgatavošanā – gluži kā pirms 100 gadiem –, iepazīs fotografēšanu ar lielformāta kameru un ar kontaktpaņēmienu apgūs fotokopiju izgatavošanu uz fotopapīra.

Programma:

12.augusts
10.30–17.00
Iepazīšanās ar sauso stikla plašu izgudrošanas vēsturi, plašu izgatavošanas un emulsijas pārklājuma ķīmiskajiem procesiem, iepazīšanās ar iekārtām, gatavošanās fotografēšanai, radošais uzdevums.

13.augusts
10.30–17.00
Fotografēšana, attīstīšana, fotokopiju izgatavošana, pārrunas un dalīšanās iespaidos.

Norisi atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds un Valmieras novada pašvaldība