Steinhaur’s alus saņem balvas par izcilu dizainu

Steinhauer`s

Jaunais “Spirits&Wine” un “Valmiermuižas alus” ražojums – Steinhauer’s alus, saņēmis divus apbalvojumus par izcilu etiķetes dizainu. Novembrī Steinhauer’s ieguva III vietu Baltijas iepakojuma dizaina konkursā (NAPA BALTIC AWARDS), izcils etiķetes dizains vieglo alkoholisko dzērienu kategorijā. Savukārt, 15. decembrī ir paziņoti Latvijas iepakojuma gada balvas rezultāti, kur Steinhauer’s ieņem godalgoto II vietu. Alus zīmolu un etiķetes dizainu veidoja zīmolu aģentūra “BrandBox”.

Par saņemtajām Steinhauer’s dizaina balvām, alus pasūtītājs, idejas autors “Spirits&Wine” valdes priekšsēdētājs Andris Lūkins stāsta:

Esmu ļoti gandarīts, ka Steinhaur’s ne tikai garšo mūsu alus cienītājiem, bet arī labi izskatās. Etiķete ir ļoti lakoniska, zelta ziedu motīvs izceļas uz tumši zilā fona. Apiņu ziedu notis ir garšā un arī dizainā. Tas ir liels pagodinājums, ka mūs novērtē Latvijas iepakojuma vērtētāji un arī Baltijas dizaina lietpratēji. Man ir svarīga šī alus nākotne. Esmu ielicis šajā produktā savu sirdi un dvēseli, jo no bērnības esmu iemīlējis craft beer jeb amatalu. Priecājos, ka radās iespēja pašam savu “Steinhauer’s” veidot kopā ar vienu no mūsu izcilākajām darītavām – “Valmiermuižas alus”, kas iemieso ne vien labākās Latvijas brūvēšanas tradīcijas, bet arī kaislību un cieņu pret izcili darītu alu.

Steinhauer’s alus godina Jāni Šteinhaueru, kurš dzīvojis tālajā 18. gadsimtā un cīnījās par latviešu tiesībām Rīgas rātē un uzņēmējvidē. Pirmais Eiropas mēroga latvietis, tā šo personību nosauc arhitekts Pēteris Blūms, kas ilgus gadus pētījis Šteinhauera dzimtas vēsturi. Jānis Šteinhauers pēc tēva Matīsa rādījis lietišķu tvērienu kļūstot par Andrejostas  mastu šķirotāju. 30. gadu sākumā Šteinhauers ķērās pie kokmateriālu tirdzniecības, izgriežot pogas vācu šeptmaņiem tam laikam milzīgos projektos. Piemēram, lēš, ka 90 % būvbaļķu Rundāles pils būvniecībai ir piegādājis tieši Jānis Šteinhauers. Varenie darījumi nesa cienījamu peļņu. 1736. gadā iegādājies Volera muižu, pēc tās sekoja Hermeliņa, Bolderājas muiža un arī Zasu muiža, kur nerimstoši tika radītas latviešiem darba vietas, gan papīra manufaktūrā, gan kokzāģētavā. Senas kartes liecina, ka 18. gadsimta 40. gados Matīsam un Jānim piederējis vairāk par pusi visu Iļģuciema zemju! Turpmākajā dzīvē Jānis turpināja aktīvi piedalīties hernhūtiešu draudzes dzīvē – tā 1746. gadā viņš piedalās Brāļu draudzes sinodē Zeistā, Nīderlandē, savukārt 1754. gadā noziedo misijas izveidei krietnu zemes gabalu Amerikā – Ziemeļkarolīnā.

Steinhauer’s alus ir bagātīgi apiņots ar izteiksmīgu garšas buķeti un aromātu. Eiropas apiņi alum piešķir meža un pļavas ziedu notis, savukārt Amerikas apiņi – eksotisku augļu notis. Amatalum piemīt dzidra dzintara krāsa. Tā smaržā sākotnēji jūtama garšaugu buķete un viegla iesala karamele, kuru vēlāk pavada arī citrusaugļi un aukstās apiņošanas izceltas, dižciltīgi medainas pļavas notis. Savukārt garšas buķetē pirmais izceļas dzeramā alus ķērpīgais rūgtums. Pēcāk to papildina karameles, sarkano ogu, citrusu un pļavas ziedu toņi ar sveķu un svaiga siena atblāzmu. Pēcgaršā – patīkams, daudzslāņains rūgtums.

Steinhauer’s alus pieejams 0,33 l stikla pudelēs“Spirits&Wine”veikalos un “Valmiermuižas alus” vēstniecībās. Jaunā amatalus izveidē, meklējot, slīpējot un pilnveidojot garšu gada garumā, ieguldīti 10 000 eiro.

Agita Mačuka, Mārketinga vadītāja