Starptautiskajā projektā “Teaming UP” uzvar Valmierā radīta biznesa ideja par nomierinošām ēteriskajām eļļām

Uzvarētājkomandas "Flash" pārstāvji: Jana Esmeralda Reča, Ilze Bozņakova, Erkki Sepping, Edvin Puller, Mairon Duberg

7. aprīlī Jūrmalā notika transnacionālā projekta “Teaming UP” noslēguma pasākums “Pitching to Investors”. Tā laikā 55 jaunieši no Latvijas, Somijas un Igaunijas 11 komandās prezentēja savas biznesa idejas potenciālajiem investoriem. Pasākumā tika izstādīti šo ideju prototipi un noskaidroti uzvarētāji.

Pirmo vietu “Teaming UP” projektā pēc investoru vērtējuma un sasniegumiem visa projekta gaitā ieguva komanda “Flash” ar ideju par nomierinošām ēteriskajām eļļām. Otro vietu, kā arī simpātiju balvu un pirmo pirkumu no Valgas apriņķa profesionālās izglītības centra direktora saņēma komanda “Ready to Grill” ar ideju par saliekamu grilu. Savukārt trešo vietu ieguva komanda “Call me cookies”, kas veido cepumu formas telefonu veidolā. Projekta uzvarētāji balvā saņēma braucienu uz Stokholmu, kura laikā būs iespēja gūt jaunu pieredzi un iespaidus, viesojoties pilsētas inovatīvākajos uzņēmumos un biznesa inkubatoros, savukārt otrās vietas laureāti līdzīgu pieredzi varēs gūt Igaunijā. Trešajai vietai būs pieejama individuāla mentoru konsultācija par turpmākajiem biznesa attīstības soļiem. Tika pasniegta arī specbalva kategorijā “Zaļākā ideja”, ko Igaunijas Vides investīciju centrs piešķīra komandai “iBin” – tā izstrādā ideju par viedo miskasti, kas atkritumus sašķiro pati.

”Sajūtas ir neaprakstāmas! Smagi strādājām pie idejas un bijām pārliecinātas, ka tā ir laba! Šī bija vienreizēja pieredze – no pilnīgas nulles nonākt līdz izcilai biznesa idejai, kurai jau ir vairāki klienti! Tuvākajā laikā izveidosim mājas lapu, kā arī jaunus produktus,” ar sajūtām un plāniem pēc uzvaras dalījās Valmieras tehnikuma audzēknes Jana Esmeralda Reča un Ilze Bozņakova, kuras savu uzņēmējdarbību saista ar nomierinošu ēterisko eļļu pārdošanu. Arī otrās vietas ieguvējiem, jauniešiem, kuri darbojas pie viegli pārnēsājamiem saliekamajiem griliem, jau izveidojusies rinda pēc radītajiem produktiem – pirmais prototips jau aizceļojis uz Igauniju. Trešās vietas ieguvēji, komanda, kas veido cepumu formas telefonu veidolā, pauda lielu prieku par augstajiem sasniegumiem un ir apņēmības pilni turpināt darbu pie savas biznesa idejas, kur papildus motivāciju raisa apkārtējo lielā interese un pieprasījums.

Viena no “Pitching to Investors” investorēm, Igaunijas uzņēmēja un projekta komandu mentore Relika Alliksaar Williams pauda prieku, ka “Teaming UP” projektā jauniešiem bija droša vide, kur jautrā un iedvesmojošā gaisotnē attīstīt dažādas personiskās iemaņas un gūt plaša spektra biznesa prasmes uzņēmējdarbības uzsākšanai, cienot, izgaismojot un pieņemot ikvienu dalībnieka personību. Kā uzsver Relika, tas krietni atšķiras no citiem līdzīgiem projektiem, kur galvenais uzsvars likts uz izslīpētu idejas prototipu, ne projekta dalībnieku labsajūtu un gūtajiem iespaidiem visa projekta gaitā. Pasniedzēja no Valmieras tehnikuma, Ilze Kobiaka, uzsvēra, ka liela nozīme veiksmīgai biznesa idejas izstrādei un attīstībai ir saskanīgam komandas darbam. Ilze pauda gandarījumu: “Man bija patiess prieks redzēt jauniešu izaugsmi projekta laikā, neviltoto prieku un pārliecību par to, ko viņi dara!”

“Teaming UP” projekts aizsākās 2020. gadā, kurā pieredzēja pamatīgas transformācijas, pārorientējoties no norises klātienē uz tiešsaisti. Šo gadu laikā tika izveidotas 12 starptautiskas jauniešu komandas, kurās darbojās 55 skolēni no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Projekta dalībniekus atbalstīja un konsultēja 10 mentori – dažādu nozaru speciālisti. Tika izveidoti 11 ideju prototipi, organizēti 14 pasākumi visās projekta dalībvalstīs, kā arī aizvadītas 11 tiešsaistes nodarbības. “Teaming UP” ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts, kura ietvaros jauniešiem tika sniegta iespēja izmēģināt spēkus starptautiskās uzņēmējdarbības jomā. Projekta mērķis bija celt jauniešu potenciālu, pārliecību un uzlabot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, kā arī atbalstīt starptautisku jauniešu biznesa komandu veidošanos. Projektā tika iesaistīti jaunieši no Valmieras tehnikuma Latvijā, Valgas apriņķa profesionālā izglītības centra Igaunijā un Mercuria Biznesa koledžas Somijā.  

Informāciju sagatavoja: 
Liene Bergmane, Valmieras tehnikuma projektu vadītāja