Stājies Zemessardzē un esi savas zemes sargs!

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem un pilsonēm no pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās aizsardzību. Dienests Zemessardzē ir atbildība par valsti, izaicinājums tavā dzīvē, saliedētība komandas darbā, cieņa pret sevi un dienesta biedriem un drosme aizstāvēt tautu. Ikviena zemessarga dzīves un civilā darba pieredze bagātina Zemessardzi, stiprina Latvijas aizsardzību. Iestājoties Zemessardzē, varēsi apgūt:

 • apgūsi militārās pamatzināšanas un specialitātes;
 • piedalīsies mācībās Latvijā un ārvalstīs;
 • apgūsi rīcību ekstremālos apstākļos un stresa situācijās;
 • iegūsi pieredzi komandas darbā;
 • līdzdarbosies pazudušu personu meklēšanā, mežu ugunsgrēku dzēšanā;
 • uzturēsi un uzlabosi fizisko sagatavotību un veselību;
 • par katru uzdevumu izpildes vai apmācības dienu saņemsi kompensāciju, sākot no 32,72 eiro dienā;
 • par katru uzdevumu izpildes vai apmācības dienu saņemsi uzturdevu vai tās kompensāciju 9,96 eiro dienā;
 • saņemsi izdevumu apmaksu par veselības aprūpes pakalpojumiem.

Kas tiks apgūts?

 • pamatapmācībā apgūsi ieroču, šaušanas, sakaru un ierindas apmācību, topogrāfiju, orientēšanas, kā arī lauka kaujas un citas militārās zināšanas un iemaņas
 • kvalifikācijas apmācībā apgūsi kādu no militārajām specialitātēm: ložmetējnieks, granātnieks, izlūks, radiosakaru operators un citas specialitātes
 • karjeras apmācībā apgūsi dienesta pakāpei un amatam noteiktos militārās izglītības kursus

Sazināšanās ar sev tuvāko vienību

Ja vēlies stāties Zemessardzē, Tev jāvēršas savas dzīves vai studiju vietai tuvākajā Zemessardzes vienībā. Tu vari būt zemessargs arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3.kājnieku bataljonā. Visu vienību kontaktinformāciju meklē sadaļā Kontakti. 

Zvanot uz 1811 vai rakstot uz , vari iegūt sev nepieciešamo informāciju par tuvākajiem bataljoniem.

IERAŠANĀS ZEMESSARDZES VIENĪBĀ

Līdzi jāņem PASE un IZGLĪTĪBU APLIECINOŠUS DOKUMENTUS, kā arī vienībā jāraksta IESNIEGUMS PAR UZŅEMŠANU ZEMESSARDZĒ.

VESELĪBAS PĀRBAUDE

Vienībā tiks izsniegti norīkojumi veselības pārbaudei:

 • norīkojums pie ģimenes ārsta, lai saņemtu izziņu par vispārējo veselības stāvokli;
 • norīkojums, lai saņemtu psihiatra atzinumu par veselības stāvokli;
 • norīkojums, lai saņemtu narkologa atzinumu par veselības stāvokli;
 • norīkojums uz medicīnisko komisiju.

Pēc medicīniskās komisijas saņemsi atzinumu par to, vai esi derīgs dienestam Zemessardzē. Zemessargam ir jābūt ar labu veselību un labu fizisko sagatavotību, lai varētu pilnvērtīgi veikt dienesta pienākumus un piedalīties militārajās apmācībās.

APMĀCĪBAS UZSĀKŠANA

Ja ir izieta medicīniskā komisija ar atzinumu “Derīgs dienestam Zemessardzē”, un bataljons saņēmis pieprasīto informāciju no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra, ka neesi sodīts par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem: sākas pirmszvēresta apmācība atbilstoši Zemessardzes bataljona sastādītajam plānam un apmācību grafikam, tāpēc tās ilgums var būt dažāds.

Apmācība notiek bataljonā, parasti nedēļas nogalēs. Pirmszvēresta apmācībā ietilpst: ierindas mācība; likumu, reglamentu un normatīvo aktu mācība. Ja esi sekmīgi nokārtojis pirmszvēresta apmācību, tad var dot zvērestu. Pēc zvēresta došanas katrs jaunais zemessargs apgūst pamatapmācību. To var paveikt divos veidos:

1. Centralizētās trīs nedēļu garās nometnēs (tuvākās šādas trīs nedēļu nometnes būs 2021. gadā) vai

2. Ilgākā laika posmā pa nedēļas nogalēm visa gada garumā atbilstoši katra bataljona apmācību plānam.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde aicina iedzīvotājus pievienoties Zemessardzei kādā no brigādes bataljoniem vai profesionālajam dienestam jaunizveidotajās apakšvienībās Gulbenē un Valmierā, dodot ieguldījumu mūsu valsts aizsardzībā.

Plašāka informācija par Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi ir pieejama ŠEIT.

Ieskaties ŠEIT un uzzini to, kā iestāties Zemessardzē!

Foto: Vidzeme brigādes zemessargi, www.facbook.com