Stādīsim saulespuķes bērniem!

Saulespuķes

Valmieras novada pašvaldība aicina iedzīvotājus maija sākumā sēt saulespuķes un audzēt stādiņus, lai 1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, tās stādītu īpaši šim mērķim veidotās dobēs novada publiskajās teritorijās.

“Saulespuķe ir viens no Ukrainas simboliem, tāpēc ar iedzīvotāju atbalstu veidosim saulespuķu dobes, kas būs Valmieras novada iedzīvotāju simbolisks veltījums bērniem, kuriem ir jādzīvo pasaulē, kur valda miers, dzīvesprieks un laime,” par ieceri stāsta Valmieras novada pašvaldības arhitekta palīdze Marta Katana.    

M. Katana stāsta, ka saulespuķu koši dzeltenie ziedi rada ne tikai estētisku efektu pilsētvidē, bet arī spēj attīrīt gaisu no toksīniem un indīgām vielām, tāpēc pēc daudzām katastrofām, kas radījušas postījumus ar gaisa piesārņojumu, konkrēto vietu apkārtnē bieži sēj saulespuķes. Tās ar savu sakņu sistēmu attīra arī piesārņotu grunti.

Aicinām iedzīvotājus, izglītības, kultūras un sociālās aprūpes iestāžu, biedrību, uzņēmumu  darbinieku kolektīvus saulespuķes Ukrainas atbalstam un bērnu aizsardzībai diedzēt un stādīt arī savos pagalmos.