Spraigas cīņas, pārsteidzošas uzvaras – atklāta 29 Latvijas autokrosa čempionāta sezona

Vakar, 15. maijā, Brenguļu autotrasē tika atklāta Latvijas autokrosa čempionāta un kausa sezona. Pirmajā sacensību posmā sportisti demonstrēja vērā ņemamu sniegumu. Konkurence ir augusi visās ieskaites klasēs, kas ļāva baudīt spraigas cīņas sacensību apmeklētājiem un faniem, kuri autokrosu vēroja tiešraides translācijā. Sacensību atklāšanā, skanot valsts himnai, pagājušā gada čempioni karoga mastā uzvilka Latvijas valsts karogu, atklājot jauno čempionāta sezonu.

Vakar, 15. maijā, Brenguļu autotrasē tika atklāta Latvijas autokrosa čempionāta un kausa sezona. Pirmajā sacensību posmā sportisti demonstrēja vērā ņemamu sniegumu. Konkurence ir augusi visās ieskaites klasēs, kas ļāva baudīt spraigas cīņas sacensību apmeklētājiem un faniem, kuri autokrosu vēroja tiešraides translācijā. Sacensību atklāšanā, skanot valsts himnai, pagājušā gada čempioni karoga mastā uzvilka Latvijas valsts karogu, atklājot jauno čempionāta sezonu.

Divi pagājušā gada čempioni, Xtreme klasē Mikus Neško un 1600 klasē Dāvis Ūdris, atklāja sezonu ar labiem pieteikumiem titula aizstāvēšanai arī šajā sezonā. Mikus dienas gaitā uzrādīja lielisku sniegumu un fināla braucienā pārliecinoši devās uzvaras virzienā, noturot pozīciju un svinot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Mikus Neško, Xtreme klases uzvarētājs pirmajā posmā: “Pirms sacensībām minēju, ka ir pieaugusi konkurence un cīņas būs spraigas, trasē pārējie sportisti bija ātri, domāju, ka sezona nebūs viegla. Esam izdarījuši labu darbu, jāturpina iesāktais un tikai jābrauc! Gribētu ticēt, ka šis ir labs pieteikums titula aizstāvēšanai arī 2022. gada autokrosa sezonā. Jāsaka liels paldies sacensību rīkotājiem, lieliska diena Brenguļos.”

1600 klases uzvarētājs Dāvis Ūdris debitēja čempionātā pagājušajā gadā un spēja sasniegt titulu. Jaunais braucējs pierādīja, ka ir vērā ņemams konkurents un šī gada pirmajās sacensībās to spēja apstiprināt – pirmais finālā, atstājot aiz sevis spēcīgus konkurentus.

Dāvis Ūdris, 1600 klases uzvarētājs pirmajā posmā: “Nespēju noticēt tam, kas notika fināla braucienā. Ļoti priecājos, ka viss izdevās tā, kā plānojām, vienmēr braucam uz sacensībām, lai uzvarētu. Atceroties pagājušā gada sezonu, uzvaru, tad tagad atliek tikai viens – cīnīties un aizstāvēt čempiona titulu un neļaut konkurentiem atslābt.

Lielākais dienas pārsteigums bija 2000 super fināla brauciens, kā arī diena kopumā. Pagājušā gada čempions Ritvars Kārkliņš tehniska defekta rezultātā no cīņas par uzvaru izstājās. Fināla braucienā pirmajā rindā skatītāju favorīti – Ivo Gabrāns un Toms Edušs, diemžēl abi sportisti sacensību incidentu rezultātā izstājās no cīņas par goda pjedestālu. Pārsteigums – Viestura Plētiena uzvara, starts no pēdējās rindas finālā, konkurentu sadursmes un pareiza džokera stratēģija aizveda pretim skaistai uzvarai pirmajā posmā.

Viesturs Plētiens, 2000 super klases uzvarētājs pirmajā posmā: “Sacensību diena noteikti nebija viegla, pirmajā kvalifikācijas braucienā nācās izstāties, otrajā kvalifikācijā veicās mazliet labāk, trešajā kvalifikācijā pirmais. Mazas neskaidrības rezultātu tabulās, bet esam tikuši finālā un jāstartē no pēdējās rindas – pēdējie pirmā posma apļi nebija viegli. Visi konkurenti ir spēcīgi, visi mēs cīnāmies par pirmajām vietām, veiksmes faktors arī strādā, bet mūsu rezultāts šodien ir pozitīvs. Pirmais posms ir aiz muguras, gatavosimies nākamajiem!”

Latvijas autokrosa čempionāts 2022:

  1. posms / 16. jūlijs / Pilskalnu autotrase, Jēkabpils
  2. posms / 30. jūlijs / Vecpils autotrase, Vecpils
  3. posms / 13. augusts / Mūsa Raceland, Bauska
  4. posms / 28. augusts / Tepera autotrase, Smiltene

Jaunumiem seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv. Pasākumu atbalsta: XTM, Palleteries, DG Constructions, Steel Tech, BioVide, 3A SERVISS, DYNAMIT.

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja