Spraigas cīņas Latvijas čempionātā sporta dejās Valmierā

Valmieras Olimpiskajā centrā notikušajā Latvijas čempionātā sporta dejās, ko sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju rīkoja SDK “Saltāre”, ļoti spraigas cīņas par uzvaru Latīņamerikas (LA) dejās norisinājās jauniešu un junioru II grupā, bet pieaugušo grupā standartdejās (ST) pārliecinoši pie pirmā valsts čempiona titula tika pasaules ranga desmitnieka pāris Vadims Šurins/Anastasija Meškova, informē Latvijas sporta deju federācijas (LSDF) preses sekretārs Ivars Bācis.

Nedēļas nogalē Valmierā norisinājās šī gada trešais un vienlaikus arī noslēdzošais čempionāts sporta dejās, pieaugušajiem sacenšoties ST dejās, bet pārējo grupu pāriem noskaidrojot labākos LA dejās. Līdz ar to pieaugušo grupa valsts čempionāta medaļu komplektus ST dejās Valmierā sadalīja otro gadu pēc kārtas.

Lai arī pieaugušajiem trešo gadu pēc kārtas nedaudzo pāru dēļ sacensības sākās tikai ar finālu, tomēr šogad bija divas reizes vairāk dalībnieku nekā 2020.gadā un sanāca pilns fināla sešinieks. Pieaugušajiem izteiktu favorītu statusu apliecināja Pasaules un Eiropas čempionātos desmitniekā esošie Vadims Šurins un Anastasija Meškova, iegūstot vienbalsīgi pirmo vietu visās piecās dejās un par Latvijas čempioniem kļūstot pirmo reizi. Valsts čempioni 10 deju programmā Romāns Dobrecovs un Violeta Ļevčenko otro gadu pēc kārtas izcīnīja sudraba medaļas, bet vēlreiz trešo vietu ieguva Davids Duda un Betija Kaire.

Jauniešiem (16-18 g.) izvērtās ārkārtīgi līdzīga cīņa par uzvaru. Pēc četrām no piecām dejām pa divām pirmajām vietām bija ieguvuši gan 10 deju čempioni Artūrs Biele/Marija Kravčuka, gan Artemijs Plakitins/Amanda Aksenoka. Tādējādi čempionu liktenis noskaidrojās pēdējā dejā Džaivā, kur nedaudz labāku vērtējuma saņēma Artēmijs un Amanda. Bronzas medaļas ieguva Karls Germo Somers un Ksenija Razina, kļūstot jauniešu grupā par vienīgo pāri, kuriem izdevās iekļūt trijniekā visās trijās programmās.

Arī junioriem II (14-15 g.) par pirmo vietu noritēja tikpat līdzīga cīņa divu pāru starpā. Visgrūtāko no trijām uzvarām izcīnīja Ričards Krīviņš/Marija Golubeva, bet trešo reizi šogad vicečempionu titulu ieguva Aleksis Savļaks/Anastasija Onufrijeva. Tikmēr ar trešo rezultātu pie savām pirmajām medaļām šogad tika Armands Goldbergs/Anastasija Čerņigova. Savukārt Junioriem I (12-13 g.) trešo reizi savu pārākumu šogad apliecināja Jegors Prokins/Poļina Karimova, bet bērnu grupā pie otrā titula tika Daniils Isajevs/Aļona Ivanova.

Pārējās grupās 1.vietas ieguva: Roens Rande/Simona Šnarskite (U21), Juris un Agnese Maskalāni (Seniori I), Sergejs un Kristīne Latņikovi (Seniori II), Romualdas un Ilona Jokšas (Seniori III).

Informāciju sagatavoja:

Ivars Bācis
LSDF preses sekretārs