Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” saņem ilgtspējības balvu arhitektūrā

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” Valmierā ieguvis 1. vietu konkursā  “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā Baltijā 2023”, nominācijā “Ilgtspējīgākais teritorijas labiekārtojums”. Konkurss izceļ izpildījumā un ilgtspējas risinājumos augsti novērtētu arhitektu un inženieru veikumu, ko vērtēja starptautiska profesionāļu žūrija.

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” Valmierā ir unikāls projekts. Tas ir ilgtspējīgs, jo efektīvi izmantotas vietas priekšrocības un respektēta apkārtējā vide, un tas ir ērti sasniedzams ikvienam. Parkā dažāda vecuma un interešu aktivitātēm ir izveidotas vairākas funkcionālās zonas. Parka noēnojumu un estētiku veido bagātīgi stādījumi. Būtiski, ka ieplakā esošās teritorijas ūdens notece veidota dabīgi uz teritorijā paredzētajām zaļajām zonām. Tāpat ir izbūvēta lokāla lietus ūdens savākšanas sistēma ar kritumu un gūliju palīdzību. Lai samazinātu laukuma ietekmi uz vidi un neradītu papildu mikroplastmasas piesārņojumu, sporta un rotaļu laukumu virsmas segumos izvēlēta koka šķeldas mulča. Apmeklētāju ērtībām ir padomāts, lai laukums nepārkarstu, būtu noēnojums. Parkā pieejams arī ūdens brīvkrāns.

Parks ekspluatācijā nodots 2021. gada novembrī, aicinot dažāda vecuma interesentus baudīt aktīvu un drošu atpūtu. Turklāt nosaukums nav izvēlēts nejauši – parks ir apstādījumiem bagātīga teritorija, aicinot blakus pilsētas dzīvākajai ielai aizmirst par ikdienas steigu.

Būvprojekta izstrādē piedalījās, skeitparka un velotrases būvniecību veica “Mind Work Ramps”. Meža noskaņu parkā veidoja SIA “ALPS Ainavu darbnīca” ainavu arhitekte Ilze Rukšāne, SIA “Deicija” ar SIA “Stādaudzētava Blīdene” piegādāja stādus.

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” izbūvēts atbilstoši SIA “City Playgrounds” izstrādātajam būvprojektam “Sporta un aktīvās atpūtas parks”, kas veidots sadarbībā ar SIA “ALPS Ainavu darbnīca” un SIA “Ceļu komforts” speciālistiem.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem būvdarbus veica PS “Asfaltbūve” un “Ķekava-PMK” ar darbu izpildē iesaistīto apakšuzņēmēju.

Objekta būvuzraudzību nodrošināja SIA “Geo Consultants”. Objekta autoruzraudzību nodrošinā SIA “City Playgrounds”.

Konkurss “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”, ko organizē biedrība “Building Design and construction council”, lai piešķirtu publicitāti augstas raudzes ilgtspējības piemēriem, norit jau devīto gadu. Pēdējos divus gadus aptverot ne vien Latvijas, bet arī Baltijas valstu vērtīgākās ēkas un objektus. Konkursa mērķis ir popularizēt esošus un nākotnes objektus un idejas, kuru sākotnējā vērtība ilgtermiņā nemazinās, kuru funkcionalitāte un struktūra ir vērsta uz nevainojamu kalpošanu sabiedrības labā desmitiem gadu.

Svinīgās ceremonijas galerija apskatāma šeit.