Šosezon izbūvēti un atjaunoti inženierkomunikāciju tīkli vairāk nekā 2,5 kilometru garumā

Tuvojas noslēgumam 2021. gada aktīvās būvniecības sezona, un tās laikā SIA “Valmieras ūdens” izbūvējis un rekonstruējis ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus vairāk nekā 2,5 kilometru garumā Valmieras pilsētā un Valmieras pagastā. Tas savukārt ļaus turpmāk nodrošināt regulētos pakalpojumus kvalitatīvāk un plašākam klientu lokam.

SIA “Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētājs Indulis Frišfelds:

“Nenoliedzami, viens no svarīgākajiem uzdevumiem šajā būvniecības sezonā bija pabeigt pērn uzsākto projektu “Siltumenerģijas pārvades sistēmas pārbūve Valmieras pilsētā” realizāciju, lai turpmāk Gaujas labo krastu varētu nodrošināt ar siltumenerģiju, izmantojot Dakstiņu ielā 1 esošo jauno katlumāju. Vēl par prioritāti izvirzījām ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu sakārtošanu un paplašināšanu Valmieras pilsētas un Valmieras pagasta teritorijās, lai paplašinātu regulēto pakalpojumu saņēmēju loku un arvien vairāk mājsaimniecību varētu ikdienā izmantot kvalitatīvu dzeramo ūdeni un videi draudzīgi apsaimniekot notekūdeņus.

Saskaņā ar SIA “Valmieras ūdens” izstrādāto 2021. gada budžetu un investīciju programmu viens no nozīmīgākajiem būvniecības objektiem bija komunikācijas tīklu paplašināšana Valmieras pagasta Valmiermuižā. Tika veikt ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Vidus ielā līdz Iršuparka alejai, kā arī izveidots ūdensapgādes sistēmas savienojums starp Krasta un Vanagu ielām, lai varētu pievienot SIA “Valmieras ūdens” centralizētajai ūdensapgādes sistēmai Vanagos esošos daudzdzīvokļu namus un pārējās ēkas, tā turpinot inženierkomunikāciju pārņemšanu no SIA “BN Komforts”. Būvdarbu kopējais apjoms pārsniedza 800 metrus un izmaksas sastādīja gandrīz 60 000 eiro.

Valmieras pilsētas teritorijā plaši būvdarbi tika veikti Pārgaujas rajonā – ūdensvada atjaunošana notika Straumes ielā no Tālavas ielai līdz autoostai, kā arī Pārgaujas ielas posmā no Straumes ielas līdz Teodora Ūdera ielai. Savukārt Alvila Freimaņa ielas posmā no Rīgas līdz Somu ielai, kā arī Briežu ielas posmā no Senču ielas līdz Patversmes ielai tika no jauna izbūvēts ūdensvada un kanalizācijas tīkli. Jaunu ūdensvadu vairāk nekā 200 metru garumā ieguva arī Ošu iela posmā no Gredzena līdz Raiņa ielām, savukārt Dzelzceļa ielā tika veikta ūdensvada oderēšana. Vēl būvniecības sezonas laikā pakāpeniski nomainīti desmit hidranti. Vēl saskaņā ar plānotajiem darbiem notika siltumapgādes sistēmas sakārtošana, ieskaitot siltumtrases posma izbūvi zem plānotā rotācijas apļa Marijas un Rūpniecības ielu krustojumā.

SIA “Valmieras ūdens” ir Valmieras novada pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kuras galvenās darbības jomas ir ūdensapgāde, notekūdeņu savākšana un attīrīšana, kā arī siltumenerģijas piegāde.

Informāciju sagatavoja:

SIA “Valmieras ūdens”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ingrīda Upīte

Mob. tel.: 28686666

E-pasts:

www.valmierasudens.lv