Šonedēļ noris Eiropas pavasara testēšanas nedēļa

No 20. līdz 27. maijam visā Eiropā un arī Latvijā norisināsies Eiropas testēšanas nedēļa, kuras ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti veikt HIV, B un C hepatīta testu.

Valmieras novada iedzīvotāji aicināti veikt HIV, B un C hepatīta eksprestestus bez maksas Valmierā, Stacijas ielā 26, trešdienās plkst.10.00 -14.00, biedrības “Latvijas Sarkanais krusts” Valmieras nodaļā.

Katru gadu HIV profilakses punkti visā Latvijā iesaistās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un vīrushepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi. Arī šogad HIV profilakses punkti paplašinājuši darba laiku, kā arī nodrošinājuši izbraukuma testēšanas aktivitātes, lai testa veikšanu iedzīvotājiem padarītu vēl pieejamāku.

Jāņem vērā, ka HIV un vīrushepatīti var būt klusi noritošas infekcijas slimības, kas ilgu laiku nerada specifiskus simptomus un pazīmes. Testa veikšana ir vienīgais veids, kā noskaidrot, vai nav notikusi inficēšanās. Latvijā HIV, B un C hepatīta testu iespējams veikt jebkurā laboratorijā (ar vai bez ģimenes ārsta nosūtījuma), kā arī HIV profilakses punktos, kur tiek veikti eksprestesti jeb ātrie testi. Eksprestestu veikšana HIV profilakses punktos ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju. Testa rezultātu iespējams uzzināt jau pēc 20 minūtēm. Par to, kā notiek eksprestestēšana, iespējams uzzināt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=rkpBeoPLa0c

Plašāka informācija par HIV profilakses punktiem un to īstenotajām aktivitātēm testēšanas nedēļā atrodama Slimību profilakses un kontroles centra vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/hiv-profilakses-punkti 

Informatīvie materiāli par vīrushepatītiem un HIV infekciju: 

Izglītojoši video: 

Informatīvie materiāli: