Šonedēļ 7 komandas attīstīs idejas Latvijas atkritumu pārstrādes veicināšanai

Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons “DaibeZero” notiks jau šajā nedēļas nogalē – 21. un 22. augustā. Atkritumu pārstrādes idejas ar nozares profesionāļu atbalstu attīstīs gan uzņēmēji, gan pētnieki, gan studenti, gan vides entuziasti – visi tie, kuriem būtiski ir vides ilgtspējas jautājumi.

Divu dienu garumā 7 komandas ar mentoru palīdzību strādās pie pārstrādes ideju attīstīšanas, analizējot gan produkta potenciālu, gan tirgu, nosakot nepieciešamos resursus un finansiālos ieguldījumus.

Komandām sagatavošanās posmā ir bijusi iespēja apmeklēt Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”, lai konsultētos par pārstrādājamo materiālu veidiem un specifiku, kā arī uzklausīt hakatona mentoru padomus par produkta dzīvotspējas potenciālu, prototipēšanu, radošo risinājumu meklēšanu un efektīvu komandas darbu.

Komandu prezentācijas būs iespējams vērot tiešraidē Facebook hakatona “DaibeZero” profilā https://www.facebook.com/DAIBEZERO 22.augustā no plkst.16.30. Komandu veikumu vērtēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, hakatona patrons, Saeimas deputāts Juris Pūce, pasākuma organizatoru un atbalstītāju pārstāvji.

Hakatonu “DaibeZero” organizē SIA “ZAAO” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, LIAA Valmieras biznesa inkubatoru, Valmieras Attīstības aģentūru, A/S “Valmieras stikla šķiedra” un citiem sadarbības partneriem, lai kopīgi virzītos uz aprites ekonomikas īstenošanu un veicinātu atkritumu saimniecības attīstību, kā arī dotu iespēju interesentiem līdzdarboties Latvijai svarīgos procesos, radot inovācijas atkritumu izpētes un pārstrādes jomā.
Pasākuma organizatori vērš uzmanību, ka atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu apjoms ir būtiski jāsamazina un jāpalielina to pārstrādes īpatsvars. Latvijā atkritumu pārstrādē joprojām ir brīvas nišas, lai varētu domāt par jaunu pārstrādes uzņēmumu veidošanos.
Hakatona labākā ideja kopā ar tās komandu tiks virzīta uz tālāku attīstību sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Potenciālajam pārstrādes uzņēmuma veidotājam tiks piedāvātas iespējas infrastruktūras izveidei RAAC “Daibe”.

Hakatona galvenā balva – 10 000 eiro (informācija par balvas piešķiršanas kārtību pieejama pasākuma nolikumā).

Pasākuma nolikums un pieteikšanās mājaslapā www.daibezero.lv.

Hakatona “DaibeZero” ģenerālsponsors ir A/S “AJ Power Recycling”. Hakatonu atbalsta Valmieras novada pašvaldība, Koprades darbnīca “Dare”, SIA “Vidzemes olimpiskais centrs”, Valmieras peldbaseins, PIKC “Valmieras tehnikums”, Red Bull, Lofbergs, Grasbergs, Aerodium un citi.
Mediju pārstāvjiem lūgums reģistrēties pasākuma apmeklējumam līdz 20.augusta plkst.12.00, rakstot uz epastu: .

Informāciju sagatavoja:
Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste