PATRIA grupas uzņēmums “Defence Partnership Latvia” uzsāks bruņumašīnu ražošanu Valmierā

Piektdien, 2024. gada 24. maijā, Valmierā tika atklāta Somijā bāzētā aizsardzības un tehnoloģiju uzņēmuma PATRIA grupas uzņēmuma “Defence Partnership Latvia” militārās tehnikas ražotne, kurā ražos bruņumašīnas PATRIA 6×6.

Valmieras Industriālā parka teritorijā uzbūvētajā PATRIA grupas uzņēmuma “Defence Partnership Latvia” ražotnē iebrauca vairākas 6×6 bruņumašīnas un simboliski tika pārgriezta lenta, oficiāli atklājot bruņumašīnu ražotni Latvijā. PATRIA bruņumašīnu ražotne Valmierā ir pirmā un pagaidām vienīgā Baltijā. Ar šo notikumu tiek uzsākta pilna cikla 6×6 bruņumašīnu ražošana Latvijā.

Parakstot līgumu ar Somijas valdību un uzņēmumu PATRIA 2021.gadā, Latvija ir pasūtījusi vairāk nekā 200 PATRIA 6×6 bruņumašīnu, kuru piegāde ir paredzēta līdz 2029.gadam. Šis sadarbības līgums stiprina gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas spējas, gan Latvijas industriju un ekonomiku kopumā.

PATRIA 6×6 projekts rada priekšnosacījumus Latvijas aizsardzības industrijas attīstības izrāvienam. Ražotnē Valmierā koncentrēsimies uz Latvijas NBS pasūtīto bruņutransportieru piegādi, taču aktīvi strādājam, lai mūsu ražotnē tiktu īstenoti arī citi NBS spēju attīstības projekti, kā arī ražota militārā tehnika citu valstu bruņotajiem spēkiem,” norāda “Defence Partnership Latvia” un “Patria Latvia” valdes priekšsēdētājs Uģis Romanovs.

NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš norāda: “Lepojos par Latvijas pasūtījuma ražošanas tempu un kvalitatīvo bruņumašīnu apkalpošanu pēc to nodošanas bruņoto spēku vajadzībām. Ar bruņumašīnu ražotnes atvēršanu Latvijā, sadarbība starp NBS un tādiem uzņēmumiem kā “Defence Partnership Latvia” kļūs par pašsaprotamu un neatņemamu valsts aizsardzības elementu!”

Pasākuma atklāšanā piedalījās PATRIA prezidents Esa Rautalinko, Latvijas Republikas premjerministre Evika Siliņa, Somijas premjerministrs Peteri Orpo, Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Transportlīdzeklis PATRIA 6×6 tika izvēlēts kā platforma unikālai daudznacionālās kopējās bruņumašīnu sistēmas (CAVS) programmai starp vairākām Eiropas valstīm, kurā jau piedalās Somija, Latvija, Zviedrija un Vācija. Somija 2024.gada janvārī iegādājās papildu 40 6×6 transportlīdzekļus, tādējādi Somijas kopējais iegādāto transportlīdzekļu skaits sasniedz 131, ko papildina lēmums 2024.gada aprīlī sākt PATRIA 6×6 smago bruņutransportieru sērijveida iepirkumu. Zviedrija 2024.gada martā iegādājās vairāk nekā 300 PATRIA 6×6 bruņutransportierus. Vācija 2024.gada maijā pievienojās CAVS 6×6 pētniecības un izstrādes programmai.

Par “Patria”

“Patria” ir starptautisks aizsardzības, drošības un aviācijas dzīves cikla atbalsta pakalpojumu, pilotu apmācības un tehnoloģisku risinājumu sniedzējs. “Patria” saviem aviācijas un militārās nozares klientiem nodrošina aprīkojuma pieejamību, pastāvīgu veiktspējas attīstību, kā arī piemērotus izlūkošanas, novērošanas un vadības sistēmas produktus un pakalpojumus. “Patria” misija ir sniegt saviem klientiem pārliecību visos apstākļos, un vīzija ir būt par pirmo partneri kritiskās operācijās uz zemes, jūrā un gaisā. “Patria” ir vairākas filiāles, tai skaitā Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Beļģijā, Igaunijā un Spānijā. “Patria” strādā 3000 darbinieki. Uzņēmums pieder Somijas valstij (50,1%) un Norvēģijas “Kongsberg Defence & Aerospace AS” (49,9%). “Patria” īpašumā ir arī 50% Norvēģijas “Nammo” daļas, un kopā šie trīs uzņēmumi veido vadošo aizsardzības partnerību ziemeļvalstīs.

Par “Defence Partnership Latvia”

SIA “Defence Partnership Latvia” ir kopuzņēmums, kas pieder “Patria Latvia” (70%) un Latvijas uzņēmumam “Unitruck” (30%). “Defence Partnership Latvia” ir izveidots, lai ražotu PATRIA 6×6 transportlīdzekļus, tirgotu, pārdotu un sniegtu apkopes, remonta un ekspluatācijas (MRO) pakalpojumus militārajiem transportlīdzekļiem, ieroču sistēmām, produktiem un pakalpojumiem, kas ir būtiski nacionālajai piegāžu drošības nodrošināšanai. “Defence Partnership Latvia” pārstāv PATRIA 6×6 bruņumašīnu ražošanas klasteri, kurā patlaban darbojas seši Latvijas uzņēmumi.

www.patriagroup.com

Informāciju sagatavoja:

Undīne Kate Finka, “LEAD. Korporatīvā komunikācija”, e-pasts: