Solis pretī dabai draudzīgai mobilitātei

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” ir spērusi soli pretī viedai, dabai draudzīgai mobilitātei. Atjaunojot slimnīcas autoparku, iegādāts pirmais elektroautomobilis- 6+1 vietīgs Citroen Jumpy Space Tourer.

No kopējiem siltumnīcefekta gāzu emisijas apjomiem 71,7% veido tieši autotransporta izmantošana, diemžēl, visbiežāk un visērtākais transporta veids ir vismazāk videi draudzīgākais.

“Slimnīcas ietekmes samazināšana uz apkārtējo vidi ir svarīgs mūsu organizācijas ilgtspējas mērķis. Bezemisiju elektroautomobiļa iegāde ir signāls, ka esam gatavi sākt ar sevi un mainīt savus paradumus, lai vienojoties ar citiem uzņēmumiem un organizācijām uzņemtu Eiropas Zaļo kursu. Elektroautomobiļa Citroen Jumpy Space Tourer piedāvātā jauda nodrošina braucienu aptuveni 300 km attālumā bez uzlādes. Apzinoties, ka elektromobiļus nākotnē cilvēki izvēlēsies biežāk, aizvien vairāk jāapsver jaunu uzlāžu staciju izbūve. Nākotnē apsveram iespēju elektrouzlādes punktu izveidot arī slimnīcas teritorijā pacientu, pacientu tuvinieku un darbinieku ērtībām.”

Maija Ancveriņa, slimnīcas vadītāja

Sekojot Latvijas nacionālajam enerģētikas un klimata plānam attiecībā uz “zaļā iepirkuma” principa ieviešanu un slimnīcas vidēja termiņa stratēģijā 2020.-2022.gadam definētajām investīcijām, kuru vidū ir arī elektromobiļa iegāde, slimnīca veicina energoresursu ietaupījumu,  samazinot slimnīcas transporta parka negatīvo ietekmi uz vidi.

Informē: Alīna Kitnere, Projektu vadītāja, VSIA “Strenču PNS”