Šogad ziema nežēlo ne valmieriešus, ne ceļu infrastruktūru

Ielas šķūrēšana Valmierā

Valmierieši un Valmieras viesi, mēs esam saņēmuši un ceļu, ielu un ietvju uzturētājiem operatīvi nodevuši visas jūsu sūdzības, ierosinājumus un fotogrāfijas. Piekrītam, ka šīs ziemas laikapstākļiem pašvaldība un infrastruktūras uzturētāji nebija gatavi. Mēs piekrītam un atzīstam, ka daudzviet ceļu un ielu stāvoklis ir neapmierinošs. Arī mēs – pašvaldības darbinieki –  esam iedzīvotāji un ikdienā izmantojam pilsētas infrastruktūru.

Šogad ziema ir netipiska ar straujām laikapstākļu maiņām – atkusnis mijas ar salu, ir daudz nokrišņu. Satiksmes infrastruktūras uzturēšana šādos laikapstākļos prasa papildu laiku, finanses, cilvēkresursus un tehniku. Pašvaldība, izsludinot iepirkumu, un ceļu uzturētājs, tajā piedaloties, rēķinās ar konkrētu apjomu – tehnikas vienībām un darbiniekiem – jau pirms ziemas sākuma, ņemot vērā iepriekšējo ziemu laikapstākļus. Šīs ziemas apstākļiem ne tehnika, ne cilvēki arī šobrīd nav pietiekamā daudzumā un gatavībā, jo ar šādām problēmām saskaras ne tikai Valmiera, bet pašvaldības visā Latvijā.

Jau no pirmdienas, 7.februāra, tiek darīts viss iespējamais, lai ar esošiem resursiem maksimāli uzlabotu ceļu un ietvju stāvokli pilsētā – attīrītas gūlijas, sūknēts ūdens no ietvēm, līdzināts ledus  uz ielām un veikti citi darbi. Paldies dienestiem, kas šobrīd strādā garas darba stundas naktīs un pa dienu, cīnās ar sniegu, ledu un resursu trūkumu, mēs to novērtējam!

Sniega un ledus kušana, atkārtota sasalšana un pretslīdes materiālu kaisīšana bojā ceļu tehnisko stāvokli – uz ielas seguma veidojas bedres. Tās regulāri tiek apzinātas un labvēlīgos laikapstākļos tiek labotas. Bedru apsekošanas un labošanas darbi notiek regulāri.

Par neizdarīto vai pavirši veikto ietvju un ielu uzturēšanas darbu veicējiem ir piemērotas soda sankcijas. Līguma laušana ar ceļu uzturētājiem nav risinājums, jo nav iespējams izvēlēties citus darbu veicējus, šoziem to trūkst visās pašvaldībās. Problēmsituāciju saasina tas, ka ceļu uzturētāji arī slimo ar Covid-19.

Pašvaldība analizē esošo situāciju, izvērtē un pieņem lēmumus ziemas dienesta darbības un ceļu, ielu un ietvju uzturēšanas uzlabošanai nākamajā sezonā. Šī bija pirmā šāda veida ziema, lai testētu labāko uzturēšanas variantu ielām ar divkārtu virsmas apstrādi. Piemēram, stipras snigšanas apstākļos ir nepieciešams iztīrīt visas ielas un ietves neatkarīgi no uzturēšanas klases, lai neveidotos augsti ledus pieblīvējumi, vēlāk rises un bedres. Tāpat, saskaņojot ar pašvaldību, šobrīd un arī nākamajā sezonā uzturētājiem tiks pieļauta augstākas koncentrācijas sāls – smilts materiāla kaisīšana uz ietvēm, jo Valmierā ietvju apstrādei kā pretslīdes materiāls tiek izmantota tikai smilts.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!