Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” iemītniekiem iespēja ierīkot mazdārziņu

Ar Valmieras pilsētas pašvaldības palīdzību un atbalstu Latvijas Samariešu apvienības Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” grupu dzīvokļa iemītniekiem būs iespēja pašiem iemācīties izaudzēt dažādus dārzeņus savā sakņu dārziņā. Valmieras pilsētas pašvaldība ir piešķīrusi bezatlīdzības lietošanā nelielu zemes gabalu līdzās sociālo pakalpojumu centra ēkai Ūdens ielā 2C.

“Iemītniekiem ir jau savas idejas, ko vēlētos izaudzēt dārziņā – kartupeļus, dilles, sīpolus un gurķus. Daži iemītnieki jau teica, ka vēlētos iemācīties arī iemarinēt gurķus. Katrs pats varēs izvēlēties, ko stādīt, un ar mūsu darbinieku palīdzību un padomu varēs darbiņus veikt. Šī ir lieliska iespēja grupu dzīvokļa iemītniekiem pašiem iemācīties rūpēties par dārziņu, stādiņiem, pašiem redzēt, kā izaug dārzeņi, būt atbildīgiem un rūpīgiem,” saka Samariešu Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” vadītāja Inga Brente-Mieze. Pateicoties pašvaldībai, zemes gabalam ir atvesta svaiga melnzeme un veikti zemes frēzēšanas darbi. Jau pavisam drīz zemes gabalam tiks arī apjozta sēta un iemītnieki varēs beidzot ķerties pie sējas un stādīšanas darbiem.

“Vanags” darbinieki iemītniekiem ir palīdzējuši sagādāt jau dažus stādiņus un sēklas, tomēr tas diemžēl ir tikai neliels skaits. “Mēs ļoti priecātos, ja atsauktos labi un atsaucīgi cilvēki, kuri varētu mūsu centra mazdārziņam uzdāvināt kādus sakņaugu stādiņus vai sēklas, varbūt kādu puķes sīpolu vai stādu, kas varētu padarīt dārziņu košāku,” pauž centra vadītāja, piebilstot, iemītnieki un darbinieki priecāsies par katru ziedojumu.

“Nākotnē vēlētos arī iekārtot arī nelielu atpūtas stūrīti ar koka galdu un soliem, kā arī lieti noderētu neliela siltumnīca, kas dotu iespēju iestādīt arī tomātus,” par nākotnes iecerēm stāsta Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” vadītāja Inga Brente-Mieze, piebilstot, ka varbūt kādam ir iespēja ziedot arī šādas lietas.

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir Palīdzēt dzīvot. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan arī individuāli.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Pare,

Latvijas Samariešu apvienības komunikācijas speciāliste